عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مردم لیبی امروز علیه دولت تظاهرات می کنند

مردم لیبی امروز علیه دولت تظاهرات می کنند
شنبه 30 بهمن 1389  07:30 ق.ظ

مخالفان دولت لیبی امروز با برپایی تظاهراتی خشم خود را علیه رژیمی که نارضایتی را به هیچ وجه تحمل نمی کند نشان خواهند داد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از بی بی سی ، دیروز بندر بن غازی دومین شهر بزرگ لیبی صحنه تظاهرات مخالفان حکومت قذافی رهبر این کشور بود.

در دو شهر دیگر لیبی نیز تظاهرات مشابهی برگزار شده است.

جک ایزار خبرنگار بی بی سی در طرابلس می گوید در کشوری پلیسی همچون لیبی کمتر کسی جرات می کند آشکارا با دولت مخالفت کند.

روز گذشته در پی سر دادن شعارهای ضد دولتی از سوی تظاهر کنندگان ،ماموران پلیس به سرکوب تظاهر کنندگان پرداخته و دهها نفر از آنها را زخمی کردند.

در تظاهرات بنغازی حدود دو هزار نفر شرکت داشتند و تظاهرات ضد قذافی نیز همانند دیگر کشورهای خاورمیانه از طریق اینترنت هماهنگ و سازماندهی شد.

در پی این تظاهرات یکصد نفر از اعضای یک سازمان اسلامگرا در طرابلس از زندان آزاد شدند.

بسیاری از افراد آزاد شده سال ها در زندان بسر برده اند. آزادی این زندانیان احتمالا تلاشی از سوی دولت برای نشان دادن ترحم است.

مفتاح الداوودی رهبر گروه اسلامگرای لیبی که از زندان آزاد شده است گفت : امیدواریم بتوانیم به بازسازی و بهبود وضع کشور خود کمک کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد دولت به وعده خود برای ایجاد اصلاحات در کشور عمل کند.

همزمان با تظاهرات مخالفان در بنغازی، هواداران معمر قذافی که پرسابقه ترین زمامدار در جهان عرب است در میدان اصلی شهر طرابلس پایتخت لیبی تجمع کردند.

قذافی که چهل سال پیش با کودتا زمام امور لیبی را به دست گرفته است به سرکوب مخالفان شهرت دارد.

تلویزیون دولتی لیبی روز گذشته هیچ اشاره ای به تظاهرات بنغازی نکرد اما تصاویر تجمع هواداران حکومت از تلویزیون دولتی پخش شد.

بسیاری از جوانان لیبی که از از قیام های مردم تونس و مصر به شدت به وجد آمده اند می خواهند از فرصت پدید آمده برای ایجاد تغییر در کشورشان استفاده کنند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها