عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کشته شدن 24 تظاهرکننده در لیبی

کشته شدن 24 تظاهرکننده در لیبی
شنبه 30 بهمن 1389  07:33 ق.ظ

سازمان دیده بان حقوق بشر تاکید کرد که بر اثر استفاده نیروهای امنیتی لیبی از گلوله های جنگی علیه تظاهرکنندگان ، 24 نفر کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

 
 

به گزارش پخش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه العالم، دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای تاکید کرد: اقدامات وحشیانه نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان بیانگر وحشیگری معمرقذافی در برخورد با هرجنبش مخالف داخلی است.

در این بیانیه آمده است: صدها تظاهرات کننده روز پنجشنبه در شهرهای البیضاء، بنغازی، درنه، اجدابیا و زنتان به خیابانها آمدند و به گفته بسیاری از شاهدان ، نیروهای امنیتی لیبی برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان ، به سوی آنها تیراندازی کردند.

دیده بان حقوق بشر افزود: خشن ترین درگیریها در شهر البیضاء واقع در 1200 کیلومتری شرق طرابلس اتفاق افتاد، به گونه ای که تیم پزشکی در بیمارستان شهر خواستار تجهیزات پزشکی بیشتری شد، و تاکید کرد که دیگر قادر به پذیرفتن مجروحان بیشتر نیست؛ بر اثر این درگیری ها 70 زخمی به این بیمارستان منتقل شدند که نیمی از آنها وضعیت وخیمی داشتند.

سازمان دیده بان حقوق بشر تاکید کرد که دولت لیبی طرفداران خود را برای دفاع از کسانی که آنها را شخصیت های ملی نامیده، تشویق به تظاهرات کرد.

سازمانهای حقوقی و بین المللی اقدامات سرکوبگرانه در لیبی را محکوم کردند، واز مقامات لیبی خواستند تا به خواسته مشروع معترضان گوش دهد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها