عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شورای اسلامی بحرین: دولت فعلی مشروعیت ندارد

شورای اسلامی بحرین: دولت فعلی مشروعیت ندارد
شنبه 30 بهمن 1389  07:33 ق.ظ

یکی از اعضای هیات مرکزی شورای اسلامی علمای بحرین با اشاره به وجود بحران جدی در بحرین، دولت فعلی را فاقد مشروعیت دانست و تاکید کرد، مردم این کشور از مطالبات خود دست نخواهند کشید.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، "شیخ فاضل الزاتی" شامگاه جمعه درمصاحبه با شبکه العالم، گفت : بحران داخلی بحرین تا زمانیکه مسئولان این کشور به خواسته های ملت توجه نکنند ادامه دارد، چرا مردم بر رسیدن به خواسته های خود اصرار دارند واز آنها منصرف نخواهند شد.

وی افزود: از جمله خواسته های اصلی مردم بحرین، برکناری فوری دولت فعلی و تشکیل دولت نجات ملی و اصلاح قانون اساسی مطابق با طرح ملی مصوب سال 2001 و انتقال مسالمت آمیز قدرت است.

عضو هیات مرکزی شورای اسلامی علمای بحرین اظهار داشت: دولت فعلی بعد از حمله به مردم مشروعیت خود را از دست داد و مردم اکنون در انتظار دولت بعدی هستند.

الزاتی خاطرنشان کرد: نیروهای دولت فعلی کسانی را که به طور قانونی و مسالمت آمیز تجمع کرده بودند ، به رگبار بستند ، به همین دلیل نمی توان با چنین دولتی ، تعامل مشروع داشت.

 تلویزیون بحرین، بدنبال فتنه انگیزی است

 الزاتی تاکید کرد بحرین از فتنه های طایفه ای به دور است و تلویزیون رسمی این کشور که به تریبونی برای ترغیب مردم به فتنه انگیزی طایفه ای تبدیل شده است، باید تعطیل شود.

وی اظهار داشت: مردم بحرین اعم ازشیعه و سنی درمیدان اللؤلؤه تجمع کرده بودند و همه شعارهایی که سر می دادند درباره حفظ وحدت و نه طایفه گری بود.

الزاتی تاکید کرد: عاقلانه نیست که در دهه دوم قرن 21، یک نفر به مدت چهل سال بر یک کشور حکومت کند؛ مردم دیگر نمی توانند چنین وضعیتی را تحمل کنند و حق دارند نظام و دولتی را بخواهند که منتخب عموم مردم باشد.

الزاتی با بیان اینکه نیازی به گفت و گو با دولت وجود ندارد و مردم خواسته های قانونی مشخصی دارند که دولت باید آنرا محقق سازد، گفت: هشدارهای ارتش به تظاهرکنندگان بی ارزش است؛ ملت برای رسیدن به خواسته های خود مصمم هستند و این هشدار و تهدیدهای ارتش آنان را از مطالبه حقوقشان بازنمی دارد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها