عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حکومت یمن مردم را به خاک و خون کشید

حکومت یمن مردم را به خاک و خون کشید
شنبه 30 بهمن 1389  07:36 ق.ظ

نیروهای دولتی بحرین با استقرار دهها دستگاه تانک و نفر بر در خیابان های پایتخت ، سرکوب اعتراض های مردمی را از صبح پنجشنبه تشدید کردند.

 
 

به گزارش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم حمله نیروهای ارتش و امنیتی بحرین که با بیش از 50 دستگاه خودروی زرهی در  خیابان ها مستقر شده اند ، در میدان "اللولوه" شهر منامه به;کشته شدن سه نفر و زخمی شدن بیش از یکصد نفر دیگر منجر شد.

تعدادجان باختگان ناآرامی های بحرین اکنون به 5 تن رسیده است .

شاهدان عینی گفته اند که دست کم دوازده تانک، و تعدادی خودروی نظامی و شماری از نیروهای نظامی وامنیتی برای مقابله با تظاهرکنندگان در خیابان ها مستقر شده اند.

نیروهای ویژه بحرین بامداد امروز با حمله به تحصن کنندگان در میدان اللولوه و شلیک گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی اقدام به متفرق کردن مردم مستقر در این میدان کردند.

 تعدادی از تحصن کنندگان در میدان اللولوه گفتند که پلیس ضد شورش ناگهان با استفاده از گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی برای متفرق کردن تحصن کنندگان وارد عمل شد.

در همین زمینه، "فاضل احمد" گفت: نیروهای پلیس ضد شورش درحالی که صدها نفر از مردم در داخل چادرها در میدان اللولوه تحصن کرده بودند، به آنها حمله کردند.

 دو نفر از کشته شدگان در این حمله نیروهای پلیس ضد شورش به تحصن کنندگان در میدان اللولوه که درمیان آنها تعدادی زن و کودک نیز وجود داشت، "محمود مکی علی" و "علی منصور احمد خضر" هستند.

 "مطر مطر" سخنگوی جنبش شیعی الوفاق بحرین گفت که وضعیت 10 نفر از زخمی شدگان وخیم گزارش شده است.

 در همین حال برخی منابع خبری نیز گزارش دادند نیروهای امنیتی بیمارستان هایی را که زخمی ها به آنها منتقل شده اند، محاصره کرده اند.

شیخ علی سلمان دبیرکل جنبش شیعی الوفاق بحرین نیز گفت: این اقدام نیروهای امنیتی علیه تحصن کنندگان مسالمت جود "وحشیانه و غیرقابل توجیه است" و حمله از چند طرف به سمت میدان اللولوه صورت گرفت به گونه ای خروج از محل را برای تحصن کنندگان دشوار کرد.

وی افزود: این تصمیم برای ثبات بحرین اشتباه و فاجعه بار خواهد بود و نیازی به قتل بیشتر نیست زیرا راهکارهای امنیتی هرگز بحران ها را حل نمی کند بلکه بر پیچیدگی آن می افزاید.

 شیخ علی سلمان درعین حال تاکید کرد: راهپیمایی جنبش های مخالف روز شنبه براساس موعد تعیین شده در همبستگی با معترضان ادامه خواهد یافت.

سرتیپ طارق حسن الحسن سخنگوی رسمی وزارت کشور نظام  گفت: نیروهای امنیتی صبح امروز منطقه اللولوه را از تحصن کنندگان تخلیه کرد ه و چادرهای آنان را برچیدند.

نیروهای پلیس شماری از تحصن کنندگان را بازداشت و مورد بازجویی قرار داده اند و خبرنگاران مشاهده کرده اند که نیروهای امنیتی تحصن کنندگان را تعقیب می کردند.

مردم بحرین دریک هفته اخیر با الهام از انقلاب های تونس و مصر علیه نظام تظاهرات می کنند و خواهان آزادی و سهیم شدن درساختار سیاسی این کشور هستند چرا که بیشترین اختیارات هم اکنون در دست پادشاه است.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها