عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مواد غذایی دوستدار مو

مواد غذایی دوستدار مو
شنبه 30 بهمن 1389  08:34 ق.ظ

مواد غذایی دوستدار مو

 

آیا می دانستید مصرف غذاهای متنوع، غنی از پروتئین و دیگر ریزمغذی های می تواند در زیبایی و سلامت موهای شما نقش داشته باشند؟ اگر به دنبال موهایی زیبا هستید این دسته از مواد غذایی را در برنامه روزانه خود بگنجانید:

1- میوه و سبزی ها ، میوه ها منابع غنی ویتامین c، بتاکاروتن و پتاسیم هستند. سبزی ها هم غنی از ویتامین a، b، c و e اند. ویتامین ها از جمله مواد اصلی دخیل در سلامت و زیبایی موها به شما می روند. بهترین کار قبل از آنکه بخواهید به سراغ شامپوها و ماسک موهای ویتامینه بروید، مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین های ضروری برای سلامت موها یعنی میوه ها و سبزی ها است.

2- غلات کامل ،غلات کامل غنی از هیدرات کربن کمپلکس، فیبرها، ویتامین ها، نمک های معدنی و فقیر از لحاظ چربی هستند. وقتی به همراه سبزی ها غلات کامل مصرف کنید منبع خوب پروتئین می شوند. به شما توصیه می کنیم در برنامه غذایی روزانه خود مصرف نان، حبوبات، برنج و ماکارونی و در کنار آن سبزی ها همچون نخودفرنگی و لوبیا را بگنجانید.

3- گوشت مرغ، ماهی و دام ، این سه دسته از گوشت ها که به دو دسته کلی گوشت سفید و قرمز تقسیم می شوند منابع خوب پروتئین بوده و گوشت مرغ و ماهی به ویژه در مقایسه با گوشت دام حاوی ویتامین a بیشتر و چربی های اشباع کمتری هستند. فراموش نکنید که کمبود پروتئین از جمله عوامل اصلی ریزش موها محسوب می شوند.

4- محصول های لبنی ، محصول های لبنی منابع غنی کلسیم، ویتامین a، b12، d، ریبوفلاوین ها فسفر، زنیک و منیزیم هستند. محصول های لبنی کم چرب (بین 2/0 تا 5/0 درصد) کلسترول کمی داشته و غنی از پروتئین هستند. موها برای سالم بودن به پروتئین نیاز دارند گرچه برای به طور طبیعی ساختار شان از کراتین است.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها