عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فاصله افطار تا شام حداقل دوساعت باشد

فاصله افطار تا شام حداقل دوساعت باشد
شنبه 30 بهمن 1389  08:46 ق.ظ

فاصله افطار تا شام حداقل دوساعت باشد

مشاور تغذیه ای معاونت بهداشتی به روزه داران توصیه کرد بین صرف افطار تا شام حداقل دوساعت فاصله باشد.
دکتر ابوالقاسم جزایری با بیان این خبر گفت: روزه داران هنگام صرف افطار ابتدا روزه خود را با چای، آب جوش یا شیرگرم و خرما و کشمش به همراه غذاهایی مانند نان و پنیر و سبزی، شامی، انواع کوکو، فرنی یا شیربرنج بازکنند.
وی تصریح کرد: روزه داران بعد از 2 ساعت از صرف افطار می توانند شام خود را که پیشنهاد می شود یکی از غذاها مانند سوپ، آش، حلیم، خوراک لوبیا، عدس، خوراک سبزیجات باکمی نان سبوس دار مانند سنگک به همراه ماست و خیار یا دوغ و سبزی خوردن یا سالادباشد، انتخاب کنند.
دکتر جزایری با تاکید براین که از مصرف چای بلافاصله بعد از شام به دلیل کاهش جذب آهن خودداری کنید، گفت: بهتر است روزه داران تا پایان شب و هنگام خواب از میوه ها، چای کمرنگ و سایر مایعات مخصوصا آب استفاده کنند.
مشاور تغذیه ای معاونت بهداشتی درخصوص وعده سحری گفت: وعده سحری بهتر است مانند وعده ناهار و شامل غذاهای اصلی از قبیل انواع چلوخورشت ها و پلوهای مخلوط با حبوبات و سبزیجات، به همراه مرغ و سبزی های تازه یا سالاد و ماست باشد.
وی توصیه کرد از نوشیدن زیاد چای در وعده سحری اجتناب کنید چون بعلت افزایش ادرار و دفع مواد معدنی مورد نیاز بدن، موجب بروز تشنگی در طول روز می شود.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها