عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

دولت ليبي از پخش شبكه الجزيره در كشور جلوگيري كرد

دولت ليبي از پخش شبكه الجزيره در كشور جلوگيري كرد
شنبه 30 بهمن 1389  09:15 ق.ظ

89/11/30 - 09:02
شماره:8911300070
از ترس فراگير شدن انقلاب مردمي؛
دولت ليبي از پخش شبكه الجزيره در كشور جلوگيري كرد

خبرگزاري فارس: در پي انعكاس اخبار تظاهرات ضددولتي مردم ليبي، دولت اين كشور از پخش شبكه تلويزيوني و پايگاه خبري الجزيره جلوگيري كرد.

به گزارش فارس، با اوج‌گيري اعتراضات مردمي در ليبي مراحل اعتراضات انقلابيون و عملكرد دولت براي قلع و قمع و متفرق كردن شهروندان مانند كشور مصر در حال انجام است، دولت ليبي در همين راستا از پخش شبكه الجزيره در اين كشور ممانعت مي‌كند.

به نوشته پايگاه خبري الجزيره، رژيم حاكم ليبي به رياست "معمر القذافي " همچنين صفحات مربوط به گروه‌هاي خشم عليه دولت ليبي در فيس بوك را نيز فيلتر كرده است.

شهروندان ليبي گزارش مي‌دهند كه تلاش آنها براي استفاده از پايگاه خبري الجزيره نيز بيهوده است و مقامات اين كشور از دسترسي آنها به پايگاه خبري اين شبكه نيز ممانعت مي‌كنند.

پيش از اين نيز دولت سابق مصر به رياست حسني مبارك پخش شبكه الجزيره از طريق ماهواره مصري نيل ست را متوقف كرده بود، رژيم مبارك همچنين فعاليت خبرنگاران الجزيره در مصر را غيرقانوني اعلام كرده و دفاتر اين شبكه را در مصر تعطيل كرد.

در ليبي نيز هواداران معمر القذافي حملات سختي را عليه الجزيره آغاز كرده‌اند، اين حملات از آغاز درگيري‌‌ها و تظاهرات ضددولتي مردم كه تلويزيون الجزيره واقعيت آن را منتشر مي‌كند، تشديد شده و رژيم قذافي اين شبكه را مزدور و پليد معرفي مي‌كند.

در تظاهرات "روز خشم " در ليبي كه عليه "معمر قذافي " رهبر ليبي برگزار شد، دست كم 11 شهروند اين كشور كشته شدند كه هفت نفر از آنها در شهر "بنغازي " كشته شدند. بنغازي دومين شهر بزرگ ليبي به شمار مي‌آيد. ديده‌بان حقوق بشر ديروز در بيانيه‌اي از كشته شدن 24 نفر در درگيري‌هاي اخير در ليبي خبر داد.

رژيم قذافي از سال 1969 قدرت را در ليبي در دست دارد. اما طي ماه‌هاي اخير گروه‌هاي مخالف رژيم قذافي با تشديد فعاليت‌هاي خود و همچنين در پي گسترش اعتراضات عليه رژيم‌هاي ديكتاتوري در شمال آفريقا و خاورميانه، درصدد سرنگوني رژيم قذافي برآمده‌اند.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها