عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مردم مصر براي تحقق خواسته‌هاي خود پافشاري مي‌كنند

مردم مصر براي تحقق خواسته‌هاي خود پافشاري مي‌كنند
شنبه 30 بهمن 1389  09:15 ق.ظ

89/11/30 - 09:10
شماره:8911290910
اخوان‌المسلمون:
مردم مصر براي تحقق خواسته‌هاي خود پافشاري مي‌كنند

خبرگزاري فارس: يكي از رهبران گروه اخوان المسلمون مصر، تجمع گسترده ديروز مردم مصر در ميدان التحرير و ديگر شهرهاي مصر را بيانگر پايبندي آنان به انقلاب و پافشاري براي رسيدن به خواسته‌هايشان دانست.

به گزارش فارس، "محمد حبيب " در مصاحبه با شبكه العالم گفت: مردم مصر با حضور ميليوني خود در ميدان التحرير و ديگر ميادين اصلي ، همه اقداماتي را كه با هدف دور زدن انقلاب يا جلوگيري از تحقق اهداف آن صورت مي گيرد، ناكام گذاشتند.

وي افزود: مردم مصر به ميدان آمدند تا حرف خود را بزنند و بر لزوم تغييرات سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي در مصر و جهان عربي و اسلامي تاكيد كنند.

محمد حبيب از شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر خواست با انحلال دولتي كه مبارك تشكيل داده است، راه را براي تشكيل دولتي جديد، هموار كند.

وي با تاكيد بر ضرورت لغو قانون وضعيت فوق العاده و ايجاد آزادي هاي عمومي از جمله تشكيل احزاب و همچنين آزادي فوري همه زندانيان سياسي، گفت: مردم مصر در آينده هم با رفتن به ميدان التحرير و ديگر ميادين اصلي بر لزوم تحقق مطالبات خود تاكيد خواهند كرد.

اين رهبر اخوان المسلمون درباره درخواست شيخ قرضاوي از ارتش مصر براي گشايش گذرگاه رفح در مرز مصر و نوار غزه و ارائه اجازه ورود به كاروان‌هاي امدادرساني به اين منطقه گفت: اين كمترين كاري است كه شوراي عالي نيروهاي مسلح مي تواند انجام دهد.

وي با بيان اينكه محاصره غزه اقدامي عاقلانه نيست بر لزوم تلاش براي شكست محاصره اين منطقه و كاستن از مشكلات ساكنان آن تاكيد كرد و اين مساله را با امنيت ملي و قومي مصر مرتبط دانست.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها