عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نمايش حجاب زن ايراني در هفته فرهنگي ايران در يونان بسيار جذاب بود

نمايش حجاب زن ايراني در هفته فرهنگي ايران در يونان بسيار جذاب بود
شنبه 30 بهمن 1389  09:17 ق.ظ

هفته فرهنگي ايران در يونان از منظر بازديد كنندگان/
نمايش حجاب زن ايراني در هفته فرهنگي ايران در يونان بسيار جذاب بود

خبرگزاري فارس: رايزن علمي فرهنگي سفارت ايران در آتن از جذابيت‌هاي موجود در مراسم هفته فرهنگي ايران در يونان را نمايش حجاب زن ايراني در دوران‌هاي مختلف تاريخي عنوان كرد.

طوبي كرماني در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره برپايي هفته فرهنگي ايران در يونان كه از 23 تا 25 بهمن‌ماه در آتن برگزار شد، اظهار داشت: حدود 4 هزار و 400 ايراني در يونان زندگي مي‌كنند ايرانياني كه همه فرهيخته هستند و در حرفه‌هايي چون دندانپزشكي، تجارت و تدريس مشغول به كار هستند.

وي در ادامه افزود: يوناني‌هايي كه به ايران سفر كرده‌اند اذعان دارند كه ايران از نظر تمدن و ادب، هزاران سال از يونان جلوتر است. يوناني‌ها مردم ايران را بسيار مؤدب مي‌دانند.

رايزن علمي فرهنگي سفارت ايران در آتن ادامه داد: در حالي‌كه يوناني‌ها نظر مثبتي نسبت به ايران دارند مي‌توان با اجراي برنامه‌هاي مختلفي آن‌ها را به ايران و اسلام جذب كرد. برپايي هفته فرهنگي ايران در يونان هم مي‌تواند در همين راستا باشد مخصوصاً اينكه از حجاب زنان ايران در دوران مختلف تاريخ ايران در نمايشگاه هفته فرهنگي ايران استفاده شده است.

كرماني گفت: در ارتباطاتي كه با يوناني‌ها داشته‌ام آن‌ها معتقدند كه اكثر مردم ايران پوشش و چادر را با اعتقاد قبول دارند و قلباً به آن احترام مي‌گذارند.

وي يادآور شد: تا چند سال گذشته اكثر زنان يوناني نيز حجاب داشته‌اند اما ورود برخي فرهنگ‌هاي غربي حجاب را كنار گذاشته‌اند اما در حال حاضر هنوز هم در روستاها زنان يوناني محجبه هستند.

رايزن علمي فرهنگي سفارت ايران در آتن اظهار داشت: در حال حاضر از 10،5 ميليون نفر جمعيت يونان 400 هزار نفر مسلمان هستند.

كرماني تأكيد كرد: يوناني‌ها ممكن است از حيث جغرافيا، غربي باشند اما از حيث فرهنگ، شرقي به شمار مي‌روند و هنوز مفاهيمي چون خانواده، هديه و... براي آن‌ها معنا دارد.

هفته فرهنگي ايران در يونان با حضور حميد بقايي؛ رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و هنر دوست؛ سفير ايران در يونان برگزار شد.
انتهاي پيام/ر

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286860
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها