عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

هنر ايراني در هفته فرهنگي ايران در يونان به نمايش درآمد

شنبه 30 بهمن 1389  09:18 ق.ظ

هفته فرهنگي ايران در يونان از منظر بازديد كنندگان/

خبرگزاري فارس: كارگردان يوناني با اشاره به برپايي نمايشگاهي از هنرها و صنايع دستي ايران در حاشيه مراسم هفته فرهنگي ايران در يونان گفت: هنر ايراني از موسيقي تا هنرهاي دستي در اين مراسم به مردم يونان معرفي شد.

كاترينا پالئو؛ دكتراي تاريخ از دانشگاه آكسفورد و كارگردان يوناني در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: در سفري كه در ايام دهه فجر به ايران داشتم كاملاً‌ فرهنگ و امنيت را در اين كشور حس كردم.

وي در ادامه افزود: در مراسم هفته فرهنگي ايران در يونان بسياري از هنرهايي را كه در ايران از نزديك با آن‌ها ارتباط گرفته بودم در آتن هم ديدم. هنر موسيقي ايران يكي از مواردي است كه به خوبي در مراسم هفته فرهنگي ايران در يونان از آن استفاده شده بود.

اين كارگردان يوناني با بيان اينكه با سفر به ايران عاشق اين كشور شده است، گفت: در نظر دارم در سايت مركز فرهنگي آركديا كه مديريت آن را بر عهده دارم صفحه مخصوص ايران ايجاد كنم.

پالئو ادامه داد: در اين صفحه مخصوص مي‌خواهم هنر و فرهنگ ايران را مورد بررسي قرار دهم.

وي افزود: از سوي ديگر تا 2 ماه آينده در نظر دارم از فيلم‌هاي ايراني دعوت كنم تا در يك نمايشگاه در يونان به نمايش دربيايند. اميدوارم ما هم متقابلاً بتوانيم فيلم‌هاي يوناني را در ايران در معرض ديد بينندگان قرار دهيم.

اين كارگردان ايراني در پايان تأكيد كرد: من احترام بسياري براي ايران و ايراني قائل هستم.
انتهاي پيام/ر

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 226771
دسترسی سریع به انجمن ها