عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يافته‌هاي پژوهشي حاكيست: تماشاي تلويزيون، زبان‌آموزي كودكان زير دو سال را به تأخير مي‌اندازد

يافته‌هاي پژوهشي حاكيست: تماشاي تلويزيون، زبان‌آموزي كودكان زير دو سال را به تأخير مي‌اندازد
شنبه 30 بهمن 1389  09:23 ق.ظ

بر اساس نتايج يك پژوهش تماشاي تلويزيون مهارت‌هاي شناختي و زبان آموزي کودکان در 14ماهگي را به تاخير مي‌اندازد، بخصوص اگر برنامه‌هايي را تماشا کنند که براي بزرگسالان يا گروه سني بالاتر تهيه شده‌اند.

به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه مرکزي، بر اساس پژوهشي که با مشارکت 259 خانواده نيويورکي از قشر کم درآمد انجام شد و همچنين تحقيقات گذشته که با همکاري خانواده‌هاي پردرآمد صورت گرفته بود، تماشاي تلويزيون نه تنها وسيله‌اي مناسب براي آموزش و يادگيري کودکان زير دو سال نيست، بلکه جلوي رشد و پيشرفت آنها را نيز مي‌گيرد.

کودکان زير دو سالي که در روز 60 دقيقه تلويزيون نگاه مي‌کنند، يک سوم کمتر از همسالان خود در 14 ماهگي رشد داشته‌اند.

اين اختلاف مي‌تواند به اين دليل باشد که وقتي والدين و کودکان در حال تماشاي تلويزيون هستند، فرصت صحبت کردن، بازي و برقراري ارتباط که براي رشد و يادگيري ضروري هستند را از دست مي‌دهند.

بيشتر والدين براي اين‌که به کارهاي خود برسند، به کودکان اجازه مي‌دهند به مدت طولاني تلويزيون نگاه کنند و غافلند از اين‌که به کودکانشان آسيب مي‌رسانند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها