عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

محدوديتي از نظر درصد مشاركت سرمايه‌گذاري خارجي وجود ندارد

محدوديتي از نظر درصد مشاركت سرمايه‌گذاري خارجي وجود ندارد
شنبه 30 بهمن 1389  09:26 ق.ظ

بر اساس آيين نامه اجرايي قانون تشويق و حمايت سرمايه‌گذاري خارجي، ورود سرمايه‌ نقدي و غير نقدي خارجي صرفا براساس مجوز سرمايه گذاري انجام مي‌گيرد و به مجوز ديگري نياز نيست.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حجم سرمايه‌گذاري خارجي در هر مورد تابع هيچ گونه محدوديتي نيست؛ سرمايه خارجي در قبال ملي شدن و سلب مالكيت تضمين مي‌شود و سرمايه‌گذار خارجي در اين موارد حق دريافت غرامت را دارد.

همچنين انتقال اصل سرمايه، سود سرمايه و منافع حاصل از بكارگيري سرمايه به صورت ارز و حسب مورد به صورت كالا به ترتيب مندرج در مجوز سرمايه گذاري ميسر است.

آزادي صادرات كالاي توليدي بنگاه اقتصادي سرمايه‌ پذير، تضمين شده و در صورت ممنوعيت صادرات، كالاي توليدي در داخل به فروش رسيده و حاصل آن به صورت ارز از طريق شبكه پولي رسمي كشور قابل انتقال به خارج است.

سرمايه گذاري مستقيم خارجي در همه زمينه‌هاي مجاز براي فعاليت بخش خصوصي امكان پذير است و محدوديتي از نظر درصد مشاركت سرمايه‌گذاري خارجي وجود ندارد.

سرمايه گذار خارجي كه بدون برخورداري از پوشش قانون قبلا در ايران سرمايه‌گذاري كرده است، مي‌تواند با طي مراحل پذيرش، براي اصل سرمايه‌گذاري انجام شده از پوشش قانون برخوردار شود. پس از صدور مجوز سرمايه‌گذاري، سرمايه‌گذار از كليه مزاياي قانون و از جمله امكان انتقال سود نيز برخوردار مي‌شود. اين نوع سرمايه‌گذاري‌ها كلا سرمايه‌گذاري موجود تلقي شده و از ضوابط عمومي پذيرش سرمايه خارجي پيروي مي‌كند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها