عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مديرکل آموزش و پرورش لرستان خبرداد: افزايش مدارس هوشمند در استان

مديرکل آموزش و پرورش لرستان خبرداد: افزايش مدارس هوشمند در استان
شنبه 30 بهمن 1389  09:30 ق.ظ

مديرکل آموزش و پرورش لرستان از افزايش مدارس هوشمند در استان خبرداد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه لرستان، علي ماکنعلي در جلسه ستاد مدارس هوشمند استان، استفاده از روش‌هاي نوين آموزش را از سياست‌هاي محوري آموزش و پرورش خواند و افزود: روش‌هاي سنتي ياددهي امروز ديگر جوابگو نيست و بايد رويکرد آموزشي بر فناوري اطلاعات تغيير پيدا کند.

وي درخصوص ضرورت ساخت مدارس هوشمند اظهار كرد: وزارت تلاش بسيار دارد تا مدارس هوشمند را با هدف استفاده از نرم افزارهاي درسي و غيردرسي جهت ارتقاء سطح علمي دانش آموزان و معلمان توسعه دهد که در اين راستا آموزش و پرورش استان نيز در مرحله نخست، تجهيز 229 مجتمع آموزشي به سايت‌هاي کامپيوتر و پروژکتور را براي هوشمندسازي مدارس در حال اجرا دارد.

مديرکل آموزش و پرورش لرستان از تشکيل کميته راه‌اندازي مدارس هوشمند در استان خبر داد و گفت: هدف از تشکيل اين کميته، شناسايي مدارس مستعد استان به منظور تبديل به مدارس هوشمند است.

مديرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان كرد: هم اکنون 2 مدرسه هوشمند در استان وجود دارد و اقدامات لازم نيز در جهت هوشمندسازي 20 مدرسه در مرحله اول با تهيه رايانه، ديتاپروژکتور، اسکنر، چاپگر و دوربين انجام گرفته است.

ماکنعلي برگزاري دوره‌هاي آموزشي ضمن خدمت فناوري اطلاعات به فرهنگيان را نيز از ديگر اقدامات آموزش و پرورش استان براي تربيت نيروهاي متخصص در مدارس هوشمند برشمرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها