عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

معاون وزير آموزش و پرورش خبرداد: بازشماري تمامي مطالبات، سياست‌ها و برنامه‌هاي حوزه پرورشي

معاون وزير آموزش و پرورش خبرداد: بازشماري تمامي مطالبات، سياست‌ها و برنامه‌هاي حوزه پرورشي
شنبه 30 بهمن 1389  09:31 ق.ظ

معاون پرورشي و تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش از گسترش برنامه‌هاي فرهنگي هنري در مدارس و جذاب شدن برنامه‌هاي پرورشي خبر داد.

دكتر زكريا يازرلو در گفت‌وگو با خبرنگار«آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه برنامه‌هاي حوزه پرورشي در سند ملي، شتاب بيشتري مي‌گيرند، گفت: تمام مطالبات، سياست‌ها و برنامه‌هاي حوزه پرورشي در حال بازشماري است و برنامه‌هاي اصلي همانند آموزش‌هاي عمومي قرآن، توليد فرآورده‌هاي فرهنگي، هنري و اجتماعي متنوع و جذابيت و گسترش خواهند يافت.

وي ادامه داد: با بهره‌مندي از تمام ظرفيت‌ها و بر اساس مباني اسلامي و علمي، كارگروه‌هاي پرورشي در سطح كلاس، مدرسه، اداره شهرستان و ادارات كل گسترش مي‌يابد.

معاون پرورشي و تربيت بدني وزارات آموزش و پرورش با اشاره به اتخاذ رويكرد بسط ، تعميم و گسترش ماموريت‌هاي پرورشي در كنار افزايش ظرفيت‌هاي داخلي حوزه تربيتي، گفت: تهيه و توزيع نمايشگاه ياران امام حسين (ع) در بيش از شش هزار نمايشگاه در قالب بيش از 600 هزار پوستر، چاپ كتاب ياران امام حسين (ع) در بيش از يكصد هزار جلد، تهيه و تدوين روز آموز قرآن كريم براي تقويم فعاليت‌هاي قرآني دانش‌آموزان، تجهيز دارالقرآن‌هاي سراسر كشور در فاز هفتم و هشتم تجهيزاتي آنان شامل ده‌ها عنوان نرم افزار قرآني، كتب قرآني و نشريات قرآني از جمله اقدامات اين معاونت است.

وي در پايان، ارتقاء مراكز دارالقرآن از 600 مركز به 10 هزار مدرسه قرآني، تجهيز 131 هزار كتابخانه كلاسي مدارس ابتدايي كشور، تعيين و تصويب و ابلاغ سرانه دانش‌آموزي ويژه‌ اقامه نماز مدارس، برگزاري مراسم هشتم اسفند در سراسر كشور و گردهمايي راهيان نور به تعداد 300 هزار نفر با همكاري بسيج دانش‌آموزي و ارتقاء آن به 600 هزار نفر در سال جاري، بازنگري كتاب برنامه‌ها و فعاليت‌هاي مشاوره و تهيه و ارائه طرح مهارت‌هاي تحصيلي به استان‌ها را از اقداماتي برشمرد كه در حال انجام است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها