عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

روزه داری سلامت روانی را تقویت می کند

روزه داری سلامت روانی را تقویت می کند
شنبه 30 بهمن 1389  09:35 ق.ظ

روزه داری سلامت روانی را تقویت می کند

روزه گرفتن بیماران مبتلا به اختلالات روانی خفیف، به عنوان یک شیوه روان درمانی و تغییر رفتار محسوب شده و سلامت روانی آن ها را تقویت می کند.
دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام این مطلب گفت: بسیاری از روانشناسان با توصیه روزه داری به بیماران روانی، معتقد به اثرات مثبت و روان درمانی روزه گرفتن در بیماران مبتلا به اختلالات روانی هستند. مگر در موارد معدودی که اختلالات حاد روانی و مصرف ممتد دارو، مانع روزه داری شود.
این گزارش می افزاید: البته این بیماران باید علاوه بر تغذیه مناسب، برنامه ریزی خاصی برای مصرف داروهای خود در افطار و سحر داشته باشند. چرا که اگر در مرحله بهبود باشند اما تغذیه مناسب نداشته باشند، به خوبی نمی توانند با شرایط خاص این ماه و تغییرات به وجود آمده در برنامه روزانه شان کنار بیایند.
براساس این گزارش، رعایت احتیاط و مشاوره با پزشک معالج نیز برای روزه داری این بیماران توصیه می شود. زیرا به گفته روانپزشکان، روزه داری برای بیماران مبتلای به اختلالات روانی حاد مضر است.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها