عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

ناصر طهماسب در گفت‌وگو با ايسنا: انتخاب گوينده به همخواني صدا با چهره‌ بازيگر بستگي دارد

ناصر طهماسب در گفت‌وگو با ايسنا: انتخاب گوينده به همخواني صدا با چهره‌ بازيگر بستگي دارد
شنبه 30 بهمن 1389  10:12 ق.ظ

ناصر طهماسب از دوبله‌ي فيلم‌هاي سينمايي «تلقين» و «ريچارد سوم» خبر داد.

 

اين مدير دوبلاژ در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: دوبله‌ي فيلم سينمايي «تلقين» به كارگرداني كريستوفر نولان را هنوز شروع نكرده‌ايم و قصد داريم به ‌زودي دوبله‌ آن را انجام دهيم. داستان اين فيلم مربوط به روياسازي است و يك فيلم سينمايي كاملا جذاب محسوب مي‌شود.

 

او در ادامه با اعلام اين‌كه دوبله‌ فيلم سينمايي «ريچارد سوم» به پايان رسيده است، افزود: دوبله‌ «ريچارد سوم» كه از ويليام شكسپير است به پايان رسيده است و فعلا مشخص نيست اين فيلم چه زماني پخش شود. اين فيلم سينمايي قرار است از شبكه‌ چهار سيما روي آنتن برود.

به گفته وي «ريچارد سوم» متن سنگيني داشت و كار دوبله‌ي آن بسيار سخت بود.

 

اين مدير دوبلاژ در پاسخ به اين‌كه متن ترجمه‌ شده‌ي اين فيلم‌ها در دوبله چقدر تغيير كرد؟ ياد‌آور شد: به هرحال متن ترجمه‌يي براي دوبله يك مقدار تغيير مي‌كند، چرا كه مطابق فرهنگ هر مملكت، متن‌هاي ترجمه‌يي براي دوبله نيز تغيير مي‌كنند.

ناصر طهماسب در پايان در پاسخ به اين‌كه انتخاب گوينده‌هاي اين فيلم‌ها بر چه اساس و مبنايي بوده است؟ به ايسنا گفت: انتخاب گوينده‌ها بستگي به فيلمي دارد كه قصد دوبله‌ي آن را داريم. اين‌كه چقدر صداي گوينده با چهره‌ي هنرپيشه همخواني داشته باشد و چقدر صداي دوبلور مناسب چهره‌ي هنرپيشه‌ باشد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها