عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اثرات هدفمند شدن يارانه‌ها بر تعرفه‌هاي خدمات دامپزشكي تعيين شود

اثرات هدفمند شدن يارانه‌ها بر تعرفه‌هاي خدمات دامپزشكي تعيين شود
شنبه 30 بهمن 1389  10:15 ق.ظ

مدير مسوول مركز مجازي پژوهشهاي راهبردي دامپزشكي، تاكيد كرد: ‌بايد اثرات قانون هدفمند شدن يارانه‌ها بر تعرفه‌هاي خدمات دامپزشكي تعيين و راهكاري براي رفع مشكلات ايجاد شده براي دامپزشكان انديشيده شود.

دكتر محمد لطفي ‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با يادآوري اينكه تعرفه‌هاي خدمات دامپزشكي به‌رغم تغييرات بسيار در هزينه‌هاي حمل و نقل، مواد اوليه، هزينه مطب، رفت وآمد دامپزشكان به محل معاينه و ...، مورد غفلت واقع شده و هيچ تغييري نكرده بود، افزود: خوشبختانه در دوره سوم شوراي مركزي سازمان نظام دامپزشكي در سالهاي اخير تغيير قابل توجهي نسبت به گذشته پيدا كرد.

لطفي زاده تصريح كرد: هر چند كه تعرفه‌هاي فعلي خدمات دامپزشكي نيز تعرفه پاييني بوده و در برخي موارد غير واقعي و غير كارشناسي است اما براي دامپزشكان نسبت به گذشته غنيمت است اما با هدفمند شدن يارانه‌ها به طور طبيعي برخي از آيتم‌ها يا مواردي كه اين تعرفه‌ها را تحت تاثير قرار مي‌دهد باعث برخي تغييرات در هزينه‌ها شده است.

وي تصريح كرد: دامپزشك يا مسوول فني در مراكز درماني، خود مجبور است در بخشهاي روستايي مسافتي را طي كرده و به محل مورد معاينه يا دام مبتلا دسترسي پيدا كند و يا حتي براي واكسيناسيون و انجام اعمالي مثل مايه كوبي در مسيري رفت وآمد داشته باشد كه با توجه به افزايش قيمت سوخت در قانون هدفمند شدن يارانه‌ها هزينه اياب و ذهاب اين افراد افزايش مي‌يابد كه اين افزايش باعث آزار دامپزشكان مي‌شود.

او ادامه داد:‌ با دريافت تعرفه‌هاي قبلي دامپزشك نمي‌تواند از عهده هزينه‌هاي خود برآيد و اين درحالي است كه دامپزشكان نمي‌توانند اين هزينه‌هاي اضافه شده را از صاحبان دام‌ها دريافت كنند بنابراين بايد يك گروه كارشناسي در اسرع وقت در سازمان نظام دامپزشكي و با همكاري سازمان دامپزشكي كشور و با حضور نمايندگاني از بخش خصوصي كه درگير اين كار هستند اثرات قانون هدفمند شدن يارانه‌ها بر تعرفه‌ها را مشخص و ميزان آن را تعيين كنند وراهكاري نيز براي آن انديشيده شود تا دامپزشكان از اين قانون متضرر نشده و همراه با آن شوند در عين حال منافع اقتصادي آنها نيز به خطر نيافتد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها