عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معاون آموزشي وزارت بهداشت: تمام وقت شدن اساتيد علوم پزشکي، بهترين راه براي افزايش کيفيت آموزشي است

معاون آموزشي وزارت بهداشت: تمام وقت شدن اساتيد علوم پزشکي، بهترين راه براي افزايش کيفيت آموزشي است
شنبه 30 بهمن 1389  10:22 ق.ظ

معاون آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با اشاره به تمام وقت شدن اساتيد علوم پزشكي طبق قانون پنجم توسعه، گفت: اين امر بهترين راه حل، جهت بالا بردن کيفيت آموزشي کشور به ويژه در فعاليت‎هاي تخصصي پزشکي که افراد بايد در چند مقطع مشغول به کار باشند، به حساب مي آيد.

دکتر محمدعلي محققي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي ايسنا - منطقه علوم پزشکي تهران، با اشاره به قانون تمام وقت شدن اساتيد علوم پزشکي، اظهاركرد: اساتيد علوم پزشکي را مي‎توان به دو گروه اساتيد باليني و پايه پزشکي تقسيم بندي کرد به طوري که گروه اول بيشتر وظايف درماني را بر عهده داشته و اساتيد پايه نيز مانند ساير اساتيد دانشگاه‌هاي ديگر و زير نظر وزارت علوم مشغول به فعاليت هستند که در اين ميان تمام وقت شدن شاغلين گروه باليني از اهميت بيشتري برخوردار است.

وي در مورد فعاليت‎هاي آموزشي اساتيد گروه‎هاي باليني تصريح کرد: در دوره‎هاي قبلي و حتي امروز تمام وقتي اساتيد، اساس کاري اين رشته‌ها محسوب مي شود، بطوري که اساتيدي که جذب اين حيطه مي‎شوند به صورت تمام وقت مشغول به فعاليت هستند. با اين حال در معادله‎هاي قبلي کساني که به مرتبه دانشياري نائل مي‎شدند مجاز به فعاليت‎هاي خارج از دانشگاه و بخش خصوصي بودند که اين موضوع بر اساس مصوبات جديد براي اساتيدي که بعد از اين استخدام مي‎شوند وجود ندارد.

محققي افزود: در مورد آن دسته از اساتيدي که به صورت غير تمام وقت با دانشگاه همکاري دارند بايد برنامه‎ريزي‎هايي صورت گيرد و بر اساس تفسير درستي از قانون برنامه پنجم در مهلت قانوني پنج ساله اهداف قانون و همچنين دانشگاه تأمين شود.

همکاري تمام وقت، بهترين روش انجام فعاليت اعضاي هيات علمي و ارتقاء دانشگاه‌هاست

معاون آموزشي وزارت بهداشت با اشاره به تمام وقت شدن اساتيد علوم پزشکي به عنوان بهترين شيوه انجام فعاليت‎هاي آموزشي، گفت: اساتيدي که وقف دانشگاه هستند و به نحوي تمام زندگي خود را در دانشگاه اداره مي‎کنند و با تلاش‎هايشان به پيشرفت دانشگاه کمک مي‎کنند مناسب‎ترين گزينه براي ارتقاء و تعالي هر چه بيشتر دانشگاه محسوب مي‎شوند و تحقق اين روند تا تعميم به تمام اعضاي هيئت علمي دانشگاه، تضمين کننده آينده علمي کشور است، بنابراين تمام وقت شدن اساتيد، هيچ خسارتي به عرصه آموزش کشور نمي رساند.

وي در پايان خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز ما در تربيت نيروهاي انساني به خودکفايي رسيده‎ايم و در بسياري از رشته‎ها نه تنها کمبودي نداريم؛ بلکه با افزايش نيروهاي انساني روبرو هستيم و دانشگاه به ظرفيت هر چه بيشتر توليد نيروي انساني رسيده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها