عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رم از دنباله‌روي آمريكا در تحريم ايران متضرر خواهد شد

رم از دنباله‌روي آمريكا در تحريم ايران متضرر خواهد شد
شنبه 30 بهمن 1389  10:24 ق.ظ

 علاءالدين بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي كه در رأس هيئتي و بنا به دعوت روساي كميسيون‌هاي سياست خارجي مجلس سنا و نمايندگان ايتاليا به رم سفر كرد، در گفت‌‌وگويي با خبرگزاري آنسا ايتاليا، گفت: در صورتي كه ايتاليا دنباله روي آمريكا در مسير تحريم و مجازات ايران باشد، ضرر خواهد كرد، چرا كه بازار پر منفعت ايران را كه فرصت‌هاي طلايي به كارآفرينان ايتاليايي ارائه مي‌كند، از دست خواهد داد. 

بروجردي با بيان اينكه روابط ايران و ايتاليا، ريشه در فرهنگ‌هاي چند هزار ساله اين دو كشور دارد و ايران با توجه و اعتماد به ايتاليا مي‌نگرد، تصريح كرد: فشارهاي آمريكا برخي پيامدهاي منفي در برداشته و من در ديدار با نمايندگان مجلسين ايتاليا با آثار برخي از تبليغات كذب واشنگتن مواجه شدم.

رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس ادامه داد: با توجه به اينكه آمريكا هيچ نوع ارتباطي با ايران ندارد، از تحريم و مجازات آن متضرر نخواهد شد. اما ضرر را به ساير كشورها مانند ايتاليا تحميل مي‌كند. در هفته گذشته در جريان ديدار عبداله گل رئيس جمهور تركيه از ايران توافق‌هايي بين دو كشور امضا شد كه حجم مبادلات تجاري فيمابين را به سه برابر افزايش خواهد داد و از 10 ميليارد دلار كنوني به 30 ميليارد دلار خواهد رساند. ايتاليا نيز مي‌تواند از فرصت‌هاي مشابهي بهره‌مند شود. 

وي با بيان اينكه ايران با ورود ايتاليا به گروه 1+5 نيز موافق است، اظهار داشت: با توجه به حضور چهار هزار سرباز ايتاليايي در افغانستان، ايتاليا مي‌تواند نقش سياسي فعال‌تري ايفا كند. 
به باور بروجردي همكاري‌هاي اقتصادي و تجاري، مبارزه مشترك عليه تروريسم و قاچاق مواد مخدر مي‌تواند به نقاط اشتراك بين دو كشور تبديل شود، هر چند كه موارد اختلاف نيز وجود دارد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها