عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خبرنگاران خارجي مقيم ايران صرفا در پي اخبار سياسي نباشند

خبرنگاران خارجي مقيم ايران صرفا در پي اخبار سياسي نباشند
شنبه 30 بهمن 1389  10:26 ق.ظ

 محمدجواد آقاجري در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بيان اين مطلب اظهار داشت: مواردي كه بعضا در خصوص سياه‌نمايي از اوضاع و اخبار ايران مشاهده مي‌شود مربوط به رسانه‌هايي است كه اصلا دفاتر نمايندگي در ايران ندارند كه البته اين موارد خارج از حيطه دسترس مستقيم اداره‌كل رسانه‌هاي خارجي وزارت ارشاد است. 

وي افزود: دفاتر نمايندگي رسانه‌هاي خارجي به دليل اينكه مي‌دانند كه اشراف كاملي نسبت به فعاليت و اخبار توليدي آنها داريم، هرگز دوست ندارند كه ارتباط آن‌ها با ايران كه كانون اخبار مهم جهاني است، قطع و مجبور به ترك ايران شوند لذا با علم به اين موضوعات اقدام به فعاليت در چارچوب‌هاي تعيين شده مي‌كنند. 

مديركل رسانه‌هاي خارجي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي متذكر شد: بايد سازوكارهاي ديگري را در اين خصوص تعريف كنيم و تعامل مناسبي را با دفاتر نمايندگي رسانه‌هاي خارجي داشته باشيم تا واقعيت‌هاي ايران را به خوبي انعكاس دهند. 

وي برگزاري تورهاي مختلف را يكي از راهكارهاي آشنايي خبرنگاران خارجي با واقعيت‌هاي ايران دانست و گفت: سعي ما بر آن است كه در قالب تورهاي مختلف، خبرنگاران رسانه‌هاي خارجي مقيم ايران با دستاوردهاي نظام در عرصه‌هاي مختلف آشنا شوند، در نمايشگاه مطبوعات امسال شاهد بوديم كه دعوت از 240 خبرنگار خارجي چگونه بازتاب مثبتي را در اخبار رسانه‌ها داشت. 

مديركل رسانه‌هاي خارجي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به طرح‌هاي دشمنان نظام در انعكاس اخبار منفي از جمهوري اسلامي ايران در سطح جهان يادآور شد: بايد از تمام ابزارهاي موجود در عرصه رسانه‌اي به نحو احسن استفاده كنيم و دفاتر نمايندگي رسانه‌هاي خارجي بر اساس تعاملي كه وجود دارد مواضع نظام را كاملا مي‌دانند. 

آقاجري تصريح كرد: به نمايندگي‌هاي رسانه‌هاي خارجي و خبرنگاران آنها گوشزد كرده‌ايم كه فقط به دنبال اخبار سياسي در ايران نباشند و به حوزه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي و ... نيز بپردازند. 

وي اظهار داشت: در حال حاضر ظرفيت‌هاي خوبي وجود دارد كه اگر هماهنگي‌هاي لازم صورت گيرد، خبرنگاران و دفاتر نمايندگي‌هاي خارجي مي‌توانند اطلاعات خود را راجع به ايران افزايش دهند كه به تبع آن بسياري از ديدگاه‌ها تغيير خواهد كرد چرا كه دفاتر نمايندگي رسانه‌هاي خارجي در ايران عمدتا از خبرنگاران و افرادي استفاده مي‌كنند كه اصالتا ايراني هستند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها