عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

وزير نيرو: جشن خودكفايي سدسازي اسفند ماه برگزار مي‌شود‌‌

وزير نيرو: جشن خودكفايي سدسازي اسفند ماه برگزار مي‌شود‌‌
شنبه 30 بهمن 1389  10:34 ق.ظ

 به نقل از روابط عمومي شركت آب منطقه‌اي استان بوشهر، مجيد نامجو در جريان هشتاد و ششمين سفر استاني هيئت وزيران، در شهرستان دشتستان اظهار داشت: در اسفندماه امسال همزمان با آغاز بهره‌برداري از سد كارون 4، جشن خودكفايي صنعت سدسازي كشور را برگزار مي‌كنيم. 
نامجو با بيان اينكه متخصصان ايراني در بسياري از كشورهاي جهان مشغول ساخت سد و سازه‌هاي آب و فاضلابي هستند، گفت: در زمان كنوني متخصصين ايراني در 21 كشور جهان خدمات خود را ارائه مي‌دهند. 
وزير نيرو افزود: نيروگاه‌هايي نيز به همت و تلاش شركت مپنا در سوريه و ساير كشورهاي جهان در حال ساخت و راه‌اندازي است. 
وي با بيان اينكه شهرستان دشستان يكي از بزرگترين شهرستان‌هاي استان بوشهر است، بيان داشت: در اين استان گام‌هاي خوبي در زمينه توسعه آب و برق برداشته شده است. 

* آخرين وضعيت بهره‌برداري نيروگاه اتمي بوشهر 
وزير نيرور در ارتباطبا وضعيت نيروگاه اتمي بوشهر اظهار داشت: بهره‌برداري از اين نيروگاه نقش بسزايي در تامين انرژي برق كشور به ويژه در زمان پيك برق در تابستان دارد. 
نامجو با اشاره به وضعيت نيروگاه اتمي بوشهر، تصريح كرد: متخصصان تلاشگر وزارت نيرو عمليات احداث پست‌هاي برق و ساير خدمات زيربنايي را به پايان رسانده‌اند. 
وي درباره زمان آغاز بهره‌برداري از اين نيروگاه نيز گفت: در صورتي كه فعاليت‌هاي تحت اختيار سازمان انرژي اتمي به پايان برسد، اين نيروگاه راه اندازي مي‌شود. 

* منابع آبي كشور از وضعيت بسيار بحراني خارج شده است 
وزير نيرو گفت: با بارش‌هاي اخير، وضعيت بارش‌ها و منابع آبي كشور از حالت بسيار بحراني خارج شده است. 
نامجو اظهار داشت: تا اواخر دي ماه سال جاري وضعيت بارش‌ها بسيار نگران كننده بود به حدي كه در مقايسه با زمان مشابه سال گذشته و دراز مدت به ترتيب با كاهش 71 و 67 درصدي مواجه بوديم. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها