عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

هفته وحدت تأكيدي بر اتحاد شيعه و سني است‌

هفته وحدت تأكيدي بر اتحاد شيعه و سني است‌
شنبه 30 بهمن 1389  10:37 ق.ظ

 حجت‌الاسلام موسي قرباني در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بيرجند‌ اظهار داشت: هفته وحدت تأكيدي بر ضرورت هماهنگي و همدلي بيشتر بين شيعه و سني است و امسال تحركات دشمنان در راستاي مشتركات شيعه و سني شدت گرفته كه انسجام و اتحاد ضرورت بيشتري دارد. 
وي افزود: شيعه و سني بايد به مشتركات و نكات وحدت خود توجه كرده و اختلافات را به مجامع علمي و زندگي شخصي خود سوق دهند. 

* مسايل مطرح در مجامع عمومي بايد نماد وحدت شود 
نماينده مردم قاين در مجلس ادامه داد: آنچه به محافل عمومي و مجامع سياسي و اجتماعي مربوط مي‌شود بايد نماد وحدت شيعه و سني بوده تا دشمن نتواند در صفوف آنان رخنه كرده و با مطرح كردن مسايل جزيي و ايجاد اختلاف منافع كلان اين وحدت و جامعه اسلامي را از آنان بگيرد. 
قرباني بيان داشت: بديهي است كه نمي‌توان اختلافات بين شيعه و سني را ناديده گرفت ولي مي‌توان اين اختلافات را به مجامع علمي و عمل فردي اشخاص در عبادات منحصر كرد تا نمود بيروني نداشته باشد. 
وي با تأكيد بر اينكه مجامع علمي و حوزه‌ها به راحتي مي‌توانند راجع به اختلافات كلامي بحث كنند، افزود: مردم نيز مي‌توانند عبادات را در برابر مذهب خود انجام داده تا آسيبي به وحدت نرسد همان‌طور كه در درون هر يك از اين مذاهب اختلافات در فتوا و عمل در جاي خود محفوظ است به انسجام آنان نيز لطمه نمي‌زند. 

* وعده 30 هزار ميلياردي رئيس جمهور براي اشتغال 
نماينده مردم قاين در مجلس با بيان اينكه دولت در سال 90 برنامه‌هايي براي اشتغال دارد، گفت: رئيس جمهور وعده داده 30 هزار ميليارد تومان را به اشتغال اختصاص دهد كه قطع نظر از عملي شدن تصميم دولت براي سال آتي در شهرستان قاين اموري در حال اجرا و پيگيري است كه فرصت‌هاي شغلي خوبي را فراهم مي‌كند. 
قرباني بيان داشت: تا پايان سال جاري سه كارخانه در شهر قاين افتتاح و راه‌اندازي مي‌شود و سال آينده نيز چند كارخانه مهم از جمله مجتمع فولاد به بهره‌برداري مي‌رسد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها