عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

آموزش شهروندي مهم‌ترين اولويت در ارتقاي فرهنگي شهروندان است‌

آموزش شهروندي مهم‌ترين اولويت در ارتقاي فرهنگي شهروندان است‌
شنبه 30 بهمن 1389  10:38 ق.ظ

 مهدي نادعلي صبح امروز در نشست آموزش شهروندي اين شهرستان گفت: بر اساس اساسنامه سازمان رفاهي تفريحي آموزش شهروندي يكي از وظايف تعريف شده براي اين سازمان است كه با توجه به نقش اين موضوع در ارتقاي سطح فرهنگي و اجتماعي شهروندان به عنوان يك اولويت به آن پرداخته مي‌شود. 
وي افزود: به منظور تحقق اين امر كارگروه‌هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي و هنري تشكيل شده تا بحث مقوله آموزش در تمام برنامه‌ها مورد توجه جدي قرار گيرد. 
وي نصب پيام‌هاي مختلف آموزش در قالب استند و بنر در سطح شهر، چاپ جزوه‌هاي آموزشي، اجراي برنامه و همايش‌هاي مختلف از جمله جشنواره كودك و نوجوان، بينال نقاشي و ترافيك را از جمله اقدامات صورت گرفته توسط سازمان رفاهي تفريحي كاشان در اين راستاي برشمرد. 
وي از شهروندي به معناي مشاركت يادآور شد: از اهداف آموزش شهروندي آشنايي شهروندان با حقوق خود و ديگران به منظور تقويت احساس تعلق در آنها و دخالت دادن آنها در امور و فعاليت‌هاي مختلف شهري است كه در صورت تحقق خروجي برنامه‌ها و فعاليت‌ها در حوزه‌هاي مختلف از بهره‌وري مطلوب‌تري برخوردار است. 
مدير خانه فرهنگ سلامت كاشان نيز در اين نشست گفت: حضور اجتماعي شهروندان در جامعه مستلزم ايجاد باور عمومي در شهروندان مبني بر دخالت خواست آنها در تصميم‌گيري شهري است. 
حميدرضا جوشقاني گفت: جامعه دانش‌آموزي به عنوان يك جامعه منسجم و با قدرت فراگيري بسيار و تاثيري كه در خانواده‌ها دارند جامعه هدف مناسبي براي ترويج آموزش‌هاي شهروندي هستند. 
وي در اين راستا انتشار پيام‌هاي مهم در مورد آموزش شهروندي و سلامت اجتماعي از طريق زنگ شهروندي، اجراي نمايش، مسابقه و طراحي بازي‌هاي فكري و تهيه و توزيع بسته‌هاي آموزشي در بين جامعه هدف دانش‌آموزي را پيشنهاد كرد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها