عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حجت‌الاسلام سبحاني‌نيا: امروز ضرورت وحدت مسلمين بيش از هر زمان ديگري احساس مي‌شود

حجت‌الاسلام سبحاني‌نيا: امروز ضرورت وحدت مسلمين بيش از هر زمان ديگري احساس مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  10:53 ق.ظ

معاون فرهنگي دانشكده علوم حديث اظهار كرد: ايجاد اختلاف بين مسلمانان فقط به سود قدرت‌طلبان خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدتقي سبحاني‌نيا در گفت‌وگو با خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه در زمان پيامبر اكرم(ص) مساله تفرقه بين مسلمانان به اندازه امروز مطرح نبود، گفت: تبليغ دين اسلام از زمان پيامبر اكرم آغاز شده و اختلاف ميان افراد تازه مسلمان و كساني بود كه كافر باقي ماندند. البته در برهه‌اي كه آن حضرت وارد مدينه شدند؛ اختلافاتي جزئي ميان مهاجران و انصار ايجاد شد و پيامبر با توجه به اينكه تنها چيزي كه ميان مسلمانان مزيت شمرده مي‌شود و به آنها برتري مي‌دهد، تقواي آنها خواهد بود، تلاش مي‌كردند كدورتي ميان مومنان بوجود نيايد.

عضو هيات علمي دانشكده علوم حديث با اشاره به اينكه در زمان اميرالمومنين(ع) تضاد ميان مسلمين به اوج خود رسيده بود كه بانيان اين تفرقه نيز افرادي قدرت‌طلب بودند، گفت: اين افراد در پي حفظ موقعيت و جايگاه اجتماعي خود بوده و حاضر به تمكين نسبت به ولايت علي(ع) نبودند و به همين خاطر تلاش مي‌كردند تا مسلمين را هرچه بيشتر از هم دور كنند و در ساليان بعد نيز تفرقه ميان مسلمانان بيشتر شد.

وي تصريح كرد: زماني كه ميان مسلمانان برادري ايجاد شود، وجوه اشتراك بيش از پيش مشخص شده و ديگر تمركزي بر روي نقاط اختلاف نخواهد بود.

سبحاني‌نيا متذكر شد: ما بايد با كنار گذاشتن اختلافات، هرچه بيشتر بر روي خطراتي تمركز كنيم كه مسلمانان را تهديد مي‌كند و اين مساله به خودي خود مي‌تواند تفاوت‌ها و اختلاف عقايد را كم‌رنگ‌تر سازد.

وي گفت: مردم بايد بدانند كه صهيونيسم درصدد آن است كه خيرخواهي خود را نسبت به گروهي از مسلمانان نشان دهد. تا آنها با ساير فرقه‌هاي مسلمان اختلاف پيدا كنند. نكته مهم اين است كه ما در جامعه اسلامي بايد نسبت به اين نوع مسائل هوشيار باشيم.

معاون فرهنگي دانشكده علوم حديث ضمن اشاره به اين مطلب كه صهيونيسم با فعاليت عليه دين اسلام، عقايد اساتيد و دانشجويان ما را هدف گرفته‌ است، گفت: ما بايد دست دشمنان را خوانده و حداكثر حسن ظن و اعتماد را به يكديگر داشته باشيم و در عين حال كنترل نفس و اعصاب خود را حفظ كنيم، زيرا غرب منتظر است تا با هر ترفندي فرقه‌ها را نسبت به هم بدبين و عصبي كند و در نتيجه اين امر، خشم و غضب به سراغ فرقه‌هاي مسلمانان آمده و ديگر كنترل رفتار خود را نخواهند داشت و به اين وسيله مي‌توانند زمينه تفرقه و جنگ ميان مسلمين را ايجاد كنند، از اين رو ضرورت وحدت ميان مسلمانان بيشتر از هر زمان ديگري در اين عصر احساس مي‌شود.

وي با بيان اينكه در تحولات اخيري كه كشور مصر هدف آن است؛ آمريكا، اسرائيل و كشورهاي غربي اجازه نخواهند داد حكومتي به غير از حسني مبارك و يا مشابه آن روي كار آيد، افزود: اين قبيل تهاجمات و تفرقه‌ها در مسائل فرهنگي هم ديده مي‌شود و از آن جمله سريالي به نام "ظهور " است كه از آغاز تشكيل صهيونيسم (حتي دوران حضرت موسي) تا امروز را به تصوير كشيده و خباثت آنها را به نمايش مي‌گذارد، اما هدف از ساخت فيلم چيزي جز جلب اعتماد مخاطب نبود، تا پس از آن ساير حرفهاي خود را به ببيننده القا كرده و تمام اعتقادات ديني مردم از جمله اسلام را ساخته و پرداخته قوم يهود و صهيونيسم معرفي كند.

سبحاني‌نيا در ادامه تصريح كرد: جوانان با مشاهده اين گونه فيلم‌ها تصور مي‌كنند كه ساخت اين قبيل برنامه‌ها از سر دلسوزي بوده و همين امر منجر خواهد شد تا اعتقادات آنها را هدف حمله قرار دهند.

وي از جمله اقدامات دشمنان مسلمين را تحريم احساسات آنها به نام ساير فرقه‌ها دانست و گفت: بمب‌گذاري در اماكن شيعه به اسم اهل سنت يا خرابكاري در ميان شيعيان در اماكن اهل تسنن به نام شيعيان و يا آتش زدن قرآن از جمله اعمالي است كه براي تفرقه‌ انداختن بين مسلمانان استفاده مي‌شود.

سبحاني‌نيا انتشار اسناد محرمانه توسط ويكي ليكس را از ديگر دسيسه‌هاي اسرائيل دانست و ادامه داد: اسرائيلي‌ها در اين اسناد اطلاعات وسيعي را از رسوايي‌هاي غرب و صهيونيسم ارائه كردند كه با پخش اين اطلاعات ضرر چنداني را متوجه خود نمي‌ديدند، ولي در همين سندها اتهاماتي هم به نظام جمهوري اسلامي و ساير كشورهاي مسلمان وارد ‌كردند كه صحت برخي اسناد باعث مي‌شود تا مخاطبان اسناد غيرواقعي آنها را هم درست فرض كنند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها