عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرماندار خبرداد: ايجاد پژوهشگاه فرش در اسکو

فرماندار خبرداد: ايجاد پژوهشگاه فرش در اسکو
شنبه 30 بهمن 1389  10:54 ق.ظ

فرماندار اسکو از توافقات انجام گرفته با دانشگاه تبريز و جهاد دانشگاهي براي ايجاد پژوهشگاه فرش در اين شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه آذربايجان‌شرقي، در نشست تخصصي کارگروه فرش دستباف شهرستان اسکو چالش‌هاي موجود در زمينه توليد و صادرات فرش توليدي بررسي و راهکارهاي لازم جهت ارتقاء کيفيت و کميت اين صنعت دستي ارائه شد.

فرماندار اسکو در اين نشست از فرش دستباف توليدي شهرستان به عنوان بهترين فرش‌هاي توليدي استان ياد کرد و گفت: در جهت ارتقاء کيفيت و کميت فرش توليدي، برگزاري کارگاه هاي آموزشي در دستور گروه کاري فرش دستباف شهرستان قرار گرفته و در اين راستا شناسنامه دار كردن تمامي واحدهاي مشغول در امر فرش به مرحله اتمام رسيده است.

يونس فاتح از ايجاد 5 کارگاه تخصصي قالي بافي در شهرستان اسکو تا پايان سال آينده خبرداد و اظهارداشت: اين کارگاه‌ها در روستاي گنبرف، اسفنجان، کرد آباد،عنصرود، و مجارشيرين که مستعد توليد فرش دستباف هستند ايجاد خواهد شد.

او افزود: در اين کارگاه‌ها آموزش لازم در زمينه تعيين نوع عرضه و تقاضاي فرش به قالي بافان داده خواهد شد و کاهش هزينه‌ها در راستاي هدفمندسازي يارانه‌ها و افزايش بهره وري را از اهداف ايجاد چنين کارگاه‌هاي تخصصي برشمرد.

فاتح ميزان افراد شاغل در زمينه فرش را 8 هزار نفر در شهرستان اسکو عنوان کرد و گفت: اين ميزان افراد شاغل در زمينه فرش به عنوان مزيت اقتصادي در شهرستان به شمار رفته و ساماندهي و رسيدگي به مشکلات آنها در پايدار نگه داشتن اقتصاد خانواده‌ها و رفع مشکل بيکاري مؤثر خواهد بود.

فرماندار شهرستان اسکو هم‌چنين از اختصاص بيش از 2 ميليارد ريال وام به قاليبافان شهرستان خبرداد و گفت: از اين ميزان وام تا به حال براي 100 نفر وام قالي بافي پرداخت شده است و حدود 1500 نيز جهت دريافت بيمه قالي بافي به مراجع ذيربط معرفي شده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها