عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

«در ساعت پخش اين سريال بسياري ماهواره‌ها را خاموش مي‌كردند»

«در ساعت پخش اين سريال بسياري ماهواره‌ها را خاموش مي‌كردند»
شنبه 30 بهمن 1389  10:55 ق.ظ

امير پوررحماني ـ تهيه‌كننده‌ي سريال «آسمان هميشه ابري نيست» ـ با اظهار رضايت از بازخورد‌هاي اين سريال گفت: «آسمان هميشه ابري نيست»، آمار بالايي از مخاطبان را داشته و توانسته است درصد زيادي را به خود جلب كند.

اين تهيه‌كننده در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، عنوان كرد: «آسمان هميشه ابري نيست» با زبان ساده و راحت، حرف‌هاي نسل جوان را بيان كرده و به همين دليل مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

وي با بيان اين‌كه «آسمان هميشه ابري نيست» در ساعت مناسبي پخش مي‌شود، عنوان كرد: در بهمن‌ ماه به دليل ويژه برنامه‌هاي مخصوص دهه‌ي فجر اين سريال حدود 15 دقيقه ديرتر پخش شد، گرچه تاثير چنداني روي ميزان مخاطبان نداشت، اما همين 15 دقيقه هم ممكن است باعث از دست‌ رفتن برخي مخاطبان شود.

پوررحماني ادامه داد: در ابتدا قرار بود «آسمان هميشه ابري نيست» سه روز در هفته و به صورت يك روز در ميان پخش شود، اما دقيقا در زمان پخش اعلام شد كه اين سريال، هفتگي پخش خواهد شد؛ گرچه پخش سه روز در هفته مناسب‌تر بود، اما «آسمان هميشه ابري نيست» توانسته مخابان خود را جذب كند. ايده‌آل ما پخش يك شب در ميان بود.

اين تهيه‌كننده گفت: با اين وجود، دو بار تكرار در هفته اين خلاء را برطرف مي‌كند. از دو ماه پيش علاوه بر پنج‌شنبه‌ها، اين سريال در روزهاي شنبه هم در ساعت چهار بعد از ظهر تكرار مي‌شود.

وي تاكيد كرد: «آسمان هميشه ابري نيست» پس از چندين سال، اولين سريالي است كه به يكسري خط‌قرمزها مي‌پردازد و با همه محدوديت‌هايي كه دارد، مورد اقبال عمومي قرار گرفته است.

پوررحماني خاطرنشان كرد: مونتاژ و تدوين خوب كه با ضرب‌آهنگ همراه است، يكي از مسائلي است كه موجب جذب بيننده شده؛ به علاوه صداي محسن‌ يگانه نيز در اين مساله بي‌تاثير نبوده است. هميشه نگاهم به اين بود كه مخاطب چه چيزهايي را دوست دارد و با كدام خواننده ارتباط برقرار مي‌كند، به همين دليل محسن يگانه را به عنوان خواننده‌ي تيتراژ پاياني انتخاب كردم.

پوررحماني ياد‌آور شد: پخش سريال تا ارديبهشت ماه 90 ادامه پيدا مي‌كند و از 27 اسفند‌ ماه تا 17 اسفند‌ ماه به دليل پخش برنامه‌هاي نوروزي سيما متوقف مي‌شود كه به‌ طور يقين روي مخاطبان اثر مي‌گذارد، زيرا مخاطب به يك روند عادت كرده است و اين وقفه موجب مي‌شود، مخاطب از اين سريال دور شود.

اين تهيه‌كننده با بيان اين‌كه سريال با چنين موضوعي جا دارد تا 50 و حتي 90 قسمت ادامه پيدا كند، از پيش‌نويس طرح سري دوم اين سريال با شكل و فضاي جديد خبر داد و گفت: در حال نوشتن طرحي هستيم كه موضوعات متنوع‌تري را مطرح مي‌كند و قصه هم عوض مي‌شود.

وي ادامه داد: شايد اكثر بازيگران عوض شوند و با نگاه جديد‌تر و شكل جديدي ارائه شود.

پوررحماني افزود: ما در «آسمان هميشه ابري نيست» شعار نداديم و زبان ساده‌اي داشتيم. اين عامل باعث شد در ساعت پخش سريال، خيلي‌ها ماهواره‌هايشان را خاموش كنند. ما به ساخت چنين سريال‌هايي نياز داريم و هرقدر براي خانواده‌ها و جوان‌ها سريال بسازيم شرايط براي ساخت سريال‌هاي بيشتري وجود دارد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها