عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

زخمي شدن بيش از 8 تن در تظاهرات اردن

زخمي شدن بيش از 8 تن در تظاهرات اردن
شنبه 30 بهمن 1389  10:56 ق.ظ

در پي درگيري‌هاي به وجود آمده در تظاهرات شهروندان اردني بعد از نماز جمعه دست‌كم هشت تن زخمي شدند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از روزنامه اماراتي البيان، در پي درگيري ميان هواداران نظام حاكم اردن و تظاهركنندگان مخالف دولت اين كشور دست‌كم هشت تن زخمي شدند.

اين درگيري‌ها اولين درگيري‌ها در نوع خود از آغاز اعتراضات مسالمت‌آميز در اردن در ماه ژانويه به شمار مي‌آيد.

تظاهركنندگان اردني روز جمعه در پايتخت اين كشور با برگزاري تظاهرات خواهان انجام اصلاحات در كشور شدند.

آمارها از حضور چهارصد شهروند اردني در تظاهرات بعد از نماز جمعه در پايتخت اردن خبر مي‌دهند.

تظاهركنندگان اردني خواهان بركناري دولت معروف البخيت، نخست‌وزير اين كشور شدند و شعارهايي تحت‌ عنوان "نان، آزادي و عدالت اجتماعي"، "ملت خواهان بركناري دولت است و گرسنگي خط قرمز است" سر دادند.

از زمان سقوط نظام زين‌العابدين بن‌علي، رييس‌جمهور مخلوع مبارك و همچنين بركناري حسني مبارك رييس‌جمهور سابق مصر چندين تظاهرات مسالمت‌آميز در اردن در اعتراض به سياست‌هاي دولت برگزار شده است.

همچنين گزارش‌هاي وارده از زخمي شدن 12 تن در پي درگيري‌هاي به وجود آمده در بين تظاهركنندگان اردني و هواداران نظام حاكم خبر مي‌دهد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها