عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مخالفان نظام 25 بهمن مي‌خواستند موج اسلام خواهي منطقه را متاثر كنند

مخالفان نظام 25 بهمن مي‌خواستند موج اسلام خواهي منطقه را متاثر كنند
شنبه 30 بهمن 1389  10:59 ق.ظ

يك عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح كرد: انقلاب اسلامي بدون هيچ شك و شبهه‌اي بر حوادث اخير منطقه تاثير جدي گذاشته است.

غلامرضا كرمي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با تاكيد به اينكه اتفاقات منطقه نوعي خيزش بزرگ اسلامي است كه از تونس و مصر آغاز شده و به ديگر كشورها سرايت كرده است خاطر نشان كرد: اين حوادث ظرف يك روز يا دو روز گذشته اتفاق نيفتاده بلكه در طول سي سالي كه از انقلاب مي‌گذرد تاثيرات نهاده شده و ملت‌هاي منطقه بيدار شدند.

به گفته نماينده كرمان در مجلس، حوادثي نظير جنگ ايران و عراق، جنگ خليج فارس، مسئله عراق و افغانستان و بيرون راندن رژيم صهيونيستي از جنوب لبنان همه تحولاتي بوده كه در طول سي سال گذشته نگاه‌هاي مردم منطقه را متوجه خود كرده است.

كرمي نتيجه اين مسائل را فراهم شدن زمينه‌هاي الگو شدن جمهوري اسلامي ايران عنوان كرد و افزود: ملت ايران بر اصول محوري خود ايستادگي و پافشاري كرده و منشا همه اين اتفاقات به واسطه انقلاب اسلامي ايران است، تاثير انقلاب اسلامي بر حوادث منطقه تاثيري جدي است و جاي هيچ شك و شبهه‌اي در آن نيست.

اين نماينده مجلس با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن و اعلام حمايت از انقلاب مردم مصر و تونس اظهار داشت: اين حركت، نقطه اميد جدي براي مردم مبارز منطقه فراهم كرد اما در 25 بهمن بر اساس فراخوان جريان فتنه اتفاقي در ايران روي داد كه به سادگي نمي‌توان از آن گذشت.

وي اضافه كرد: نخست وزير مصر در مورد اين تحولات گفت كه با اين اتفاقات نگاه‌ها همه به سوي ايران است كه نشان مي‌دهد در حوادث 25 بهمن كار جدي مخالفان نظام با تبليغات جدي انجام شد تا از اين طريق بتوانند موج اسلام خواهي منطقه را تحت تاثير قرار دهند و نشان دهند كه در ايران نيز مخالفت‌هايي است.

اين عضو كميسيون امنيت ملي مجلس، حركت 25 بهمن را حركتي آمريكايي و صهيونيستي برشمرد كه از طرف مردم همراهي نشده است و نهايتا اين عدم همراهي منجر به ترور دو نفر از شهروندان تهراني شده است.

وي در پايان تاكيد كرد: پس از اين اتفاقات قوه قضاييه حجتي ندارد كه دست به اقدام نزند و بايد برخورد قاطع با سران فتنه و حاميان آنها را مدنظر قرار دهد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها