عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

وزير رفاه: ضريب نفوذ بيمه‌هاي اجتماعي به 90 درصد مي‌رسد

وزير رفاه: ضريب نفوذ بيمه‌هاي اجتماعي به 90 درصد مي‌رسد
شنبه 30 بهمن 1389  11:00 ق.ظ

وزير رفاه و تامين اجتماعي با بيان اينكه ضريب نفوذ بيمه‌هاي اجتماعي در دولت‌هاي نهم و دهم افزايش چشمگيري داشته است، ابراز اميدواري كرد اين ضريب به 90 درصد شاغلان برسد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، صادق محصولي كه براي افتتاح مجموعه ورزشي فرهنگي و كارگاه حرفه‌آموزي مددجويان بهزيستي فارس به شيراز سفر كرده بود، افزود: اين ضريب در ابتداي فعاليت دولت نهم 60 درصد بود كه هم اكنون به 80 درصد رسيده است.

وي با اشاره به موفقيت‌هاي طرح‌ هدف‌مندسازي يارانه‌ها، نگاه ويژه دولت در اين طرح به مددجويان بهزيستي را يادآور و خاطرنشان كرد: با هدفمند سازي يارانه‌ها در بخش تامين اجتماعي حدود سه ميليون و 200 هزار نفر به تعداد افراد تحت پوشش بيمه‌هاي اجتماعي اضافه مي‌شود و طي آن ضريب نفوذ بيمه‌هاي اجتماعي به 90 درصد مي‌رسد.

محصولي اين رقم را بسيار درخشان و قابل مقايسه با كشورهاي پيشرفته اروپايي دانست و ادامه داد: بسته حمايتي هدفمندسازي، كمك به بيمه اجتماعي زنان سرپرست خانوار و كاركنان مراكز نگهداري معلولان و بيماران مزمن رواني و اجتماعي را شامل مي‌شود.

وزير رفاه با يادآوري اينكه در ارتباط با بيمه‌هاي اجتماعي سهم دولت تا 37 درصد از حق بيمه تامين اجتماعي خواهد رسيد، به ارتقاي كيفيت خدمات در دولت‌هاي نهم و دهم اشاره كرد.

وي گفت: سعي كرديم توان بيشتري را براي توانمندسازي جامعه هدف بهزيستي اختصاص دهيم.

وزير رفاه در خصوص مسكن و اشتغال معلولان و جامعه هدف بهزيستي نيز ، تصريح كرد: در بخش مسكن، 200 هزار واحد مسكوني براي معلولان و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزيستي اختصاص يافته است كه تا پايان دولت دهم عملياتي خواهد شد.

وي اضافه كرد: البته احداث اين 200 هزار واحد مسكوني جدا از مصوبات سفرهاي استاني هيات دولت است و در سفرهاي استاني هيات دولت تا به حال تعداد زيادي واحد مسكوني به مددجويان اختصاص داده شده است.

محصولي تصريح كرد: در زمينه اشتغال افراد تحت پوشش بهزيستي مي‌توان به راه اندازي كارگاه‌هاي حرفه آموزي اشاره كرد كه زمينه را براي اشتغال اين افراد تسهيل مي‌كند.

وزير رفاه در خاتمه با اشاره به موفقيت‌هاي معلولان در رقابت‌هاي ورزشي آسيا و جهان و پاراالمپيك، به توانمندي اين گروه در فعاليت‌هاي هنري مانند تئاتر اشاره و اضافه كرد: بايد نسبت به تجهيز محيط‌هاي ورزشي براي معلولان تلاش بيشتري كنيم تا بتوانند با استفاده از امكانات موجود استعدادهاي بالقوه خود را به فعليت برسانند، چراكه معلولان در تمام زمينه‌ها از ديگر افراد جامعه توانمندتر هستند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها