عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

استاندار آذربايجان‌شرقي: بخش قابل توجهي از نيازمندي‌هاي بازار عراق در تبريز تامين مي‌شود

استاندار آذربايجان‌شرقي: بخش قابل توجهي از نيازمندي‌هاي بازار عراق در تبريز تامين مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  11:03 ق.ظ

استاندار آذربايجان‌شرقي، كشورهاي شرقي را ظرفيتي دست نخورده براي گسترش مراودات بين‌المللي آذربايجان‌شرقي عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه آذربايجان‌شرقي، استاندار آذربايجان‌شرقي در ديدار با سانجي سينك، سفير هند در ايران سفر هيات‌هاي تجاري كشورهاي مختلف در سال‌هاي اخير را نشان از قابليت‌هاي علمي، ظرفيت‌هاي صنعت، توليد و كشاورزي عنوان كرد و يادآور شد: در جريان اين مراودات كمترين ارتباط استان با كشورهاي شرقي بود كه لزوم آشكارسازي ظرفيت‌هاي دو طرف از سوي مسوولين را مي‌طلبد.

بيگي با اشاره به استان هدف سفر سفير هند در ايران گفت: وزارت خارجه با علم به ظرفيت‌هاي استان آذربايجان‌شرقي و ايجاد زمينه ارتباط آذربايجان‌شرقي با كشور هند، زمينه حضور سفير هند در اين استان را فراهم آورده‌است.

او با بيان اينكه محدوده اثرگذاري استان صرفاً به مرزهاي استان محدود نمي‌شود گفت: آذربايجان‌شرقي نه تنها يك استان تاثير گذار در منطقه‌ شمالغرب كشور است بلكه كشورهاي منطقه را نيز متاثر ساخته است.

استاندار آذربايجان‌شرقي با بيان اينكه استان در مورد مواد معدني شناخته شده جايگاه ويژه‌اي دارد گفت: در موضوع انرژي، نفت، گاز، پتروشيمي، صنايع غذايي و خودروسازي ظرفيت‌هاي فراواني در استان وجود دارد كه با اهتمام مسئولين دو طرف خواهيم توانست از اين ظرفيت‌ها سود لازم را براي هر دو طرف به ارمغان آوريم.

او هم مرزي با كشورهاي ارمنستان و جمهوري آذربايجان و ارتباطات گسترده با تركيه را از جمله امتيازهاي استراتژيك استان عنوان كرد و افزود: با توجه به دسترسي به راه‌هاي ارتباطي گسترده و زيرساخت‌هاي لازم در بخش حمل ‌و نقل استان، بخش قابل توجهي از نيازمندي‌هاي بازار عراق در تبريز تامين مي‌شود.

بيگي هم‌چنين وجود ظرفيت منطقه آزاد ارس، فرودگاه بين‌المللي و آزاد راه‌هايي كه استان را به نقاط مركزي و مرزي كشور متصل مي‌كند را زمينه‌اي مناسب براي داشتن همكاري مناسب با كشور هند عنوان كرد.

او راه‌اندازي كارخانه‌ توليد خودروي آذهايتكس با همكاري كشور بلاروس، ظرفيت كارخانه تراكتور سازي، بهره‌برداري از خط توليد پژو 206 در سال آينده و سهم 15 درصدي استان در توليد قطعات خودرو در كشور را مويد ظرفيت‌هاي استان در بخش خودرو سازي در استان عنوان كرد.

بيگي مهمترين ويژگي استان را برخورداري از نيروي انساني ماهر، خلاق، هنرمند و فعال در موضوعات اقتصادي دانست و خاطرنشان كرد: اين ظرفيت‌ها نقش موثري در شناساندن پتانسيل‌هاي اين منطقه دارد.

استاندار آذبايجان‌شرقي ابراز اميدواري كرد با حضور بخش خصوصي فعال استان، ظرفيت‌هاي موجود در بخش تجاري و اقتصادي دو طرف را فراهم شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها