عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

نگاهي به جايگاه‌هاي سي.ان.جي ساخته شده و فاصله آن با نياز واقعي كشور

نگاهي به جايگاه‌هاي سي.ان.جي ساخته شده و فاصله آن با نياز واقعي كشور
شنبه 30 بهمن 1389  11:03 ق.ظ

تعداد جايگاه‌هاي عرضه گاز سي.ان.جي در كشور به ‌1604 باب رسيد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تعداد جايگاه‌هاي سي.ان.جي فقط در استان تهران ‌142 باب اعلام شده كه سهم شهر تهران از اين ميزان ‌119 باب است.

 

ساخت اين تعداد جايگاه سي.ان.جي در حاليست كه بر اساس برنامه وزارت نفت قرار بود تا پايان امسال تعداد جايگاه‌هاي سي.ان.جي به هزار و ‌800 باب برسد، اما مسوولان شركت پالايش و پخش فراورده‌هاي نفتي اعلام كردند كه تا پايان امسال تنها هزار و‌750 باب جايگاه قابل ساخت است كه تا سال آينده اين تعداد به دو هزار و ‌188 باب افزايش مي‌يابد.

 

با وجود رشد توليد خودروهاي پايه‌گازسوز، بر اساس آمار در حال حاضر به ‌2200 تا ‌2500 جايگاه سي.ان.جي در کشور نياز است. ضمن اين‌كه اگر در سال ‌1390 تعداد خودروهاي دوگانه سوز به سه ميليون دستگاه افزايش يابد، تعداد جايگاه‌هاي سي.ان.جي مورد نياز در اين سال سه هزار جايگاه خواهد بود.

 

البته به گفته علي‌رضا رجب‌پور- معاون مدير بازرگاني شركت ملي پخش فراورده‎هاي نفتي، بزرگ‎ترين عامل توسعه نيافتن جايگاه‌ها در كلان شهرها به‎ويژه در تهران، همكاري نكردن برخي از سازمان‌هاي مرتبط با اين موضوع مثل شهرداري‌هاست.

 

او با اشاره به گران بودن قيمت زمين، بخش اعظم سرمايه‌گذاري‌ در ساخت جايگاه‌ها را بهاي زمين دانست و اظهار كرد: با وجود بعضي از همكاري‌هاي صورت گرفته از سوي برخي از شهرداران مناطق تهران، اما باز هم در مناطق ‌22 گانه نياز شديدي به زمين مناسب داريم.

 

وي با بيان اين‌كه برخي از قوانين دست و پاگير شهرداري‌ها مانع ساخت جايگاه‎ها مي‌شود، توضيح داد: اگرچه بخش خصوصي در كمتر از ‌24 ساعت موافقت شركت پخش فراورده‎هاي نفتي را براي ساخت جايگاه دريافت مي‌كند، اما با سد شهرداري براي مجوز ساخت روبه‎رو مي‌شود كه بايد در اين زمينه تجديد نظرهايي در قوانين صورت گيرد تا خدمات مورد نياز در كلان شهرها سريع‌تر ارائه شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها