عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

كارشناس بيماران خاص دانشگاه علوم پزشکي زاهدان: آمار بيماران خاص در سيستان وبلوچستان روند صعودي دارد

كارشناس بيماران خاص دانشگاه علوم پزشکي زاهدان: آمار بيماران خاص در سيستان وبلوچستان روند صعودي دارد
شنبه 30 بهمن 1389  11:30 ق.ظ

كارشناس بخش بيماران خاص دانشگاه علوم پزشکي زاهدان گفت: وضعيت فرهنگي و بافت سنتي اين استان باعث رشد صعودي ابتلا به بيماري‌هاي خاص در استان شده است.

باراني در گفت وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه سيستان وبلوچستان، افزود: بيماري‌هاي خاص شامل تالاسمي، هموفيلي، بيماران دياليزي، ام. اس و سرطان است و درحال حاضر روند صعودي را طي مي‌کنند.

وي افزود: تا دي‌ماه امسال در سطح بلوچستان 1932 بيمار تالاسمي، 538 بيمار هموفيل، 319 بيماردياليزي 114 بيمار ام اس، 191بيمار پيوند کليه و140 بيمار سرطاني وجود دارند.

وي در مورد رشد صعودي اين بيماري‌ها اظهار كرد: با توجه به آموزش‌هاي داده شده در زمينه‌هاي خاص درسطح استان تغيير نکردن باورهاي نادرست مهم در مورد ازدواج‌هاي خانوادگي و عدم آگاهي کافي درمورد پيشگيري و مراقبت‌ از عوامل اصلي ابتلا به اين بيماري‌ها است.

وي ادامه داد: در بعضي از نقاط استان ازدواج‌ها ثبت نمي‌شوند و در نتيجه آزمايش‌هاي پس از ازدواج انجام نمي‌پذيرد که اين امر مشکلات زيادي را در اين رابطه بوجود آورده است.

باراني خاطرنشان کرد: با توجه به پراکندگي جمعيت بيشترين آمار اين بيماران مربوطه به زاهدان است.

وي در ادامه گفت: تمام خدمات ارائه شده به اين بيماران رايگان مي‌باشد و تمام بيمارستانهاي زاهدان و جنوب استان داراي بخش تالاسمي هستند که در حال ارائه خدمات به بيماران هستند.

باراني در پايان گفت: اين بيماري‌ها بسادگي قابل پيشگيري هستند و مي‌توان با مراقبت‌هاي ساده‌ از روند صعودي اين بيماري‌ها در استان جلوگيري کرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها