عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مردان آمريكايي بيش از زنان دوستدار تشكيل خانواده‌ هستند

مردان آمريكايي بيش از زنان دوستدار تشكيل خانواده‌ هستند
شنبه 30 بهمن 1389  11:33 ق.ظ

تحقيقات آماري دانشكده خانواده‌ دانشگاه «نيوجرسي» ايالات متحده آمريكا نشان داد كه مردان اين كشور بيش از زنان دوستدار تشكيل خانواده‌ هستند.

به گزارش سرويس «اجتماعي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «هلن فيشر» رييس اين پروژه تحقيقاتي و آماري دراين‌ باره، افزود: موضوع اين نيست كه دختران و زنان جوان علاقه‌اي به تشكيل زندگي و خانواده‌ ندارند، اما به دليل داشتن اين تفكر كه ازدواج كردن آنان را از محيط كار، تحصيل و جمع دوستانشان دورتر مي‌كند، كمتر از مردان حاضرند ازدواج كنند.

اين پژوهشگر در ادامه به روزنامه‌ ديلي ميل، خاطر نشان كرد: متاسفانه با وجود اين كه هم اكنون در قرن 21 به سر مي‌بريم، اما مردان همچنان زنان را در احاطه تصميمات خود دارند و پس از ازدواج راه‌هاي ترقي و پيشرفت را بر آنان مي‌بندند. اين يكي از مهمترين عوامل در علاقه نداشتن قشر زن براي تشكيل خانواده‌است.

به گزارش ايسنا، «هلن فيشر» در ادامه با توجه به اين كه هم اكنون 51 درصد مردان آمريكايي علاقمند به تشكيل خانواده‌ هستند، خاطر نشان كرد: مردان 21 تا 34 ساله هم بيشتر خواهان داشتن فرزند هستند. البته اين تحقيق تنها به آمريكا محدود نمي‌شود بلكه آمارهايي كه دانشگاه‌هايي همچون «كمبريج» و دانشگاه «آكسفورد» نيز از جمعيت مجرد زنان و مردان انگلستان به دست آورده است هم با آمارهاي آمريكا چندان متفاوت نيستند. به عكس آمارهاي برگرفته شده از تحقيقات دانشگاه‌هاي كشورهاي آسيايي و خاورميانه نشان مي‌دهد كه زنان و دختران بيشتر از مردان و پسران مجرد خواهان تشكيل زندگي و داشتن فرزند هستند و خانواده‌ را باعث ارتقاء و رشد سطح زندگي فردي و ذهني خود مي‌دانند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها