عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس مجمع امور صنفي استان همدان: با واحدهاي صنفي بدون پروانه برخورد مي‌شود

رييس مجمع امور صنفي استان همدان: با واحدهاي صنفي بدون پروانه برخورد مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  11:34 ق.ظ

رييس مجمع امور صنفي استان همدان گفت: 12 هزار واحد صنفي بدون پروانه كسب در سطح استان شناسايي شده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در همدان، عليرضا شمس در جمع خبرنگاران افزود: طبق ماده 28 قانون نظام صنفي با واحدهاي بدون پروانه برخورد مي‌كنيم و در صورت نياز تعديل مي‌شوند.

وي تصريح كرد: با امضاي تفاهم نامه بين سازمان بازرگاني، شهرداري، شوراي اسلامي شهر و مجمع امور صنفي به زودي اين مشكل حل و كسبه بدون پروانه ساماندهي مي‌شوند.

شمس اضافه كرد: 17 هزار و 500 واحد داراي پروانه كسب و چهار هزار و 500 واحد با پروانه يك ساله نيز در سطح استان فعاليت دارند.

وي با اشاره به هدفمند شدن يارانه‌ها خاطرنشان كرد: بعد از اجرا شدن اين طرح اهميت تنظيم بازار نسبت به گذشته بيشتر شده است و بازرسان ما در اين راستا به طور شبانه روزي فعاليت مي‌كنند.

شمس با تاكيد بر ارائه كارت شناسايي توسط بازرسان اظهارداشت: سه هزار و 245 مورد بازرسي در بهمن ماه انجام شده است كه 41 شكايت مردمي و 315 فرم تخلف و معرفي به تعزيرات به ثبت رسيده است.

وي گران فروشي و عدم درج قيمت‌ها را مهمترين تخلفات به ثبت رسيده عنوان كرد.

رييس مجمع امور صنفي استان گفت: همدان جزء 10 استاني است كه اقلام مورد نياز براي شب عيد را فراهم كرده است و هم‌چنين مشكلي در اين زمينه براي شهروندان وجود ندارد و اقلام مورد نياز خريداري و از 25 اسفند وارد بازار مي‌شود.

وي ادامه داد: در اين رابطه 1500 تن پرتقال و 600 تن سيب درختي علي رغم كمبود آن در استان، خريداري شده و از طريق شبكه توزيع مشخص شده به دست مردم مي رسد.

شمس اظهارداشت: نمايشگاه بهاره عرضه مستقيم كالا از 11 تا 20 اسفند ماه سال‌جاري در محل نمايشگاه‌هاي بين المللي همدان برگزار مي‌شود و كيفيت بالا و تقليل قيمت از شرايط حضور واحدهاي صنفي و توليدي در اين نمايشگاه است.

وي اضافه كرد: پيش ثبت نام واحدهاي صنفي متقاضي شركت در نمايشگاه بهاره آغاز شده و اولويت اول با توليدكنندگان داخل استان است.

شمس اشاره كرد: نمايشگاه عرضه مستقيم كالا ويژه بهار در 200 غرفه پيش بيني شده است و در تلاشيم تا رضايت مردم از نظر قيمت و كيفيت كالا كسب شود.

وي تصريح كرد: كالاها با 15 تا 20 درصد پايين تر از قيمت واقعي آن عرضه خواهد شد.

شمس در پايان اظهارداشت: به منظور نظارت بر قيمت‌ها و رفاه حال شهرواندان بازرسان مجمع و هم‌چنين نمايندگاني از تعزيرات در نمايشگاه حاضر خواهند بود تا تخلفي صورت نگيرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها