عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف بی دلیل مکمل های غذایی، مضر است

مصرف بی دلیل مکمل های غذایی، مضر است
شنبه 30 بهمن 1389  11:35 ق.ظ

مصرف بی دلیل مکمل های غذایی، مضر است

مصرف بی دلیل یا نا بجای مکمل ها می تواند اثرات مضر داشته باشد.
به نقل از انجمن علمی تغذیه کودکان ایران، مواد مغذی و ضروری که در اکثر این مکمل ها، بیشتر هم به صورت تکی قرار داده شده اند، در میوه ها، سبزی ها، حبوبات، ماهی و سایر غذاهای سالم به طور طبیعی وجود دارند.
براساس این گزارش، در سال های اخیر، مکمل های غذایی برای بهبود و ارتقای سلامت، تبلیغ و توصیه می شوند ولی از نظر علمی، واقعیت این است که در شرایط معمول، بهترین راه بهبود سلامت و کاهش خطر بیماری ها، مصرف غذاهای سالم و متنوع، با استفاده از گروه های متنوع غذایی است.
براساس این گزارش، تجویز مکمل های غذایی باید توسط فرد متخصص صورت گیرد. چرا که مصرف بی دلیل یا نا بجای مکمل ها می تواند برای سلامتی افراد مضر باشد.
این گزارش درخصوص مصرف مکمل های غذایی توسط ورزشکاران می افزاید: شاید مصرف برخی از این مکمل ها برای ورزشکاران، به خصوص ورزشکاران رشته های قدرتی تا اندازه ای موثر باشد ولی استفاده نابجا و زیاد این مکمل ها، دارای عوارض بوده و نباید بدون تجویز پزشک، متخصص یا کارشناس تغذیه مصرف شوند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها