عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مالزي در تلاش براي گسترش مناسبات اقتصادي و تجاري با ترکيه

مالزي در تلاش براي گسترش مناسبات اقتصادي و تجاري با ترکيه
شنبه 30 بهمن 1389  11:39 ق.ظ

دولت مالزي تلاش مي‌کند تا مناسبات تجاري و اقتصادي دوجانبه با ترکيه را توسعه دهد.

به گزارش ايسنا، نجيب تون رزاق ـ نخست وزير مالزي ـ با هدف توسعه و تقويت روابط دوجانبه با ترکيه به ويژه در زمينه‌هاي اقتصادي و تجاري به اين کشور همسايه ايران سفر مي‌کند.

نخست وزير مالزي را در اين سفر همسر و هيات بلندپايه‌ تجاري و اقتصادي همراهي خواهند کرد. وي قرار است در اين سفر سه روزه با رجب طيب اردوغان ـ نخست وزير ترکيه ـ و هيات‌هاي مالزيايي و ترکيه‌اي ديدار کند.

در همين حال قرار است در جريان اين سفر چندين يادداشت تفاهم همکاري بين دو کشور به امضا برسد.

تون رزاق همچنين در استانبول با عبدالله گل ـ رييس جمهور ترکيه ـ ديدار کرده و ميزگرد تجاري ترکيه ـ مالزي را افتتاح خواهد کرد.

آمارهاي منتشره نشان مي‌دهند ارزش مبادلات تجاري دو کشور مالزي و ترکيه در سال گذشته برابر با دو ميليارد و 500 ميليون رينگيت(حدود هفت ميليارد دلار) بوده است که نسبت به سال 2009 معادل 500 ميليون رينگيت افزايش نشان مي دهد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها