عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

.:: کشف دو فیلم سه‌بعدی مربوط به دوران نازی‌ها ::.

.:: کشف دو فیلم سه‌بعدی مربوط به دوران نازی‌ها ::.
شنبه 30 بهمن 1389  11:40 ق.ظ

.:: کشف دو فیلم سه‌بعدی مربوط به دوران نازی‌ها ::.

دو فیلم که در آلمان نازی پیش از جنگ جهانی دوم به صورت سه‌بعدی فیلمبرداری شده‌اند، در آرشیو فدرال در برلین پیدا شد. این دو فیلم تبلیغاتی سیاه و سفید و 30 دقیقه‌ای را فیلیپه مورا مستندساز استرالیایی پیدا کرد. او خود را برای ساخت یک مستند بلند درمورد اینکه نازی‌ها چگونه از تصاویر برای دستکاری در واقعیت استفاده کردند، آماده می‌کند.

نام مورا اولین بار سال 1973 زمانی سر زبان‌ها افتاد که اولین فیلم او "Swastika" به نمایش درآمد. این فیلم شامل فیلم‌های خانوادگی رنگی پیش از آن دیده‌نشده از هیتلر بود که توسط معشوقه او ایوا براون با یک دوربین 16 میلی‌متری در تفریحگاه کوهستانی برگهوف در اوبرسالزبرگ در کوه‌های آلپ گرفته شده بود.
 
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
اکنون مورا کشف کرده نازی‌ها دهه‌ها پیش از هالیوود روی قالبی کار می‌کردند که اولین بار در سال‌های 1950 محبوبیت پیدا کرد و این روزها با یک رنسانس در سطح بین‌المللی روبروست. مورا این روزها برای کار روی یک پروژه زندگی‌نامه‌ای سه‌بعدی درمورد سالوادور دالی در برلیناله به سر می‌برد. او قرار است این فیلم را با بودجه‌ای 13 میلیون دلاری و با بازی آلن کامینگ و جودی دیویس در آلمان، استرالیا و اسپانیا فیلمبرداری کند.

او درمورد دو فیلم کشف‌شده، گفت: "این فیلم‌ها به صورت 35 میلی‌متری و ظاهرا با قرار دادن یک منشور بین دو لنز فیلمبرداری شده‌اند. این فیلم را یک استودیو مستقل برای وزارت تبلیغات گوبلز ساخت و از آن به عنوان "فیلم فضایی" یاد می‌شد، شاید به این خاطر که هیچکس به خاطر سه‌بعدی بودن فیلم‌ها ذهنیتی درباره آنها نداشت."

یکی از فیلم‌ها موزیکالی بنام "آن قدر واقعی که می‌توانی آن را لمس کنی" نام دارد که داستان آن در یک کارناوال روی می‌دهد و دیگری فیلمی بنام "شش دختر در تعطیلات" است. فیلیپه مورا گفت: "کیفیت فیلم‌ها فوق‌العاده است. نازی‌ها دغدغه ثبت هر چیز را داشتند و تک‌تک صحنه‌ها کنترل‌شده است. آنها به همین شکل کنترل کشور و مردم خود را به دست گرفتند." او قصد دارد این دو فیلم را در مستند در دست ساخت خود که فعلا "چگونه رایش سوم ثبت شد" نام دارد، به کار ببرد.

    حمید.bmp

 

 

mashhadizadeh

mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها