عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اسلامي ندوشن از چاپ كتاب گفت‌وگوهايش خبر داد

اسلامي ندوشن از چاپ كتاب گفت‌وگوهايش خبر داد
شنبه 30 بهمن 1389  11:41 ق.ظ

محمدعلي اسلامي ندوشن از تدوين مجموعه‌ي گفت‌وگوهايش در قالب يك كتاب خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اسلامي ندوشن مي‌گويد، اين روزها به تدوين مجموعه‌اي از گفت‌وگوهايش مشغول است كه در سه دهه‌ي اخير در موضوع‌هاي مختلف فرهنگي و ايران‌شناسي انجام و در جرايد و مطبوعات مختلف منتشر شده است. او مي‌خواهد اين گفت‌وگوها را در قالب يك كتاب به چاپ بسپرد؛ اما هنوز به انتخاب نامي براي آن‌ نرسيده است.

 

او همچنين از تجديد چاپ كتاب‌هاي ‌«كلمه‌ها» با اضافات و الحاقاتي ديگر و «از رودكي تا بهار» براي نوبت دوم خبر و توضيح داد كه اين آثار به ترتيب از سوي انتشارات واژه‌نگار و يزدا منتشر مي‌شوند.

 

ندوشن ‌پيش‌تر هم از ويراست جديد كتاب «مرزهاي ناپيدا» خبر داده و گفته بود كه «مرزهاي ناپيدا» با ويرايش تازه و اضافه شدن شش مقاله‌ي جديد درباره‌ي تمدن ايران تدوين شده و از سوي نشر يزدان براي نوبت سوم تجديد چاپ مي‌شود.

 

محمدعلي اسلامي ندوشن متولد سال 1304 در ندوشن يزد است. «ماجراي‌ پايان‌ناپذير حافظ»، «زندگي‌ و مرگ‌ پهلوانان‌ در شاهنامه»، «ايران را از ياد نبريم»، «روزها» (سرگذشت - در سه جلد)، «ديدن‌ دگر آموز، شنيدن‌ دگر آموز» (گزيده‌ي شعرهاي‌ اقبال‌ لاهوري‌)، «کارنامه‌ي سفر چين»، «فرهنگ‌ و شبه‌ فرهنگ»، «نوشته‌هاي بي‌سرنوشت»، «ايران و جهان از نگاه شاهنامه»، «جام جهان‌بين»، «نامه‌ي نامور» و «صفحه‌اي‌ از تاريخ‌ ايران‌ و يونان‌ در بستر باستان» از جمله ديگر كتاب‌هاي اسلامي ندوشن هستند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها