عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نيازهاي فرهنگي جامعه نبايد مورد غفلت قرار گيرد

نيازهاي فرهنگي جامعه نبايد مورد غفلت قرار گيرد
شنبه 30 بهمن 1389  11:46 ق.ظ

 حسين هاشمي‌تختي شب گذشته در اختتاميه ششمين جشنواره قرآني مدهامتان، اظهار داشت: بايد در حفظ ماهيت اصلي انقلاب كه قرآن و اهل بيت (ع) است، كوشا باشيم. 
وي افزود: انقلاب اسلامي ايران برگرفته از فرهنگ اصيل اسلامي است كه امام خميني (ره) آن را بر اساس مكتب اسلام و قرآن پايه‌گذاري كرده است. 
وي افزود: براي به ثمر رسيدن ماهيت اصلي انقلاب اسلامي يعني قرآن و اهل بيت پيامبر (ص) زحمات زيادي كشيده شده، و امروز نيز براي حفظ و حراست از اين ماهيت، بايد در حفظ و حراست از انقلاب كوشا باشيم. 
استاندار هرمزگان تمسك به قرآن و عترت را موجب حفاظت انقلاب اسلامي و مصون ماندن جامعه از آلودگي‌ها عنوان كرد، بيان داشت: براي به ثمر رسيدن ماهيت اصلي انقلاب اسلامي يعني قرآن و و اهل بيت پيامبر (ص) زحمات زيادي كشيده شده، و امروز نيز بايد براي حفظ و حراست از اين ماهيت، بايد در حفظ و حراست از انقلاب كوشا باشيم. 
اين مسئول تشخيص راه درست را كمك گرفتن از قرآن و اهل بيت(ع) دانست و تصريح كرد: انسان در سايه پيروي از رهبر ديني و آگاهي كامل است كه صاحب بصيرت مي‌شود و از خطاها و لغزش‌ها در امان مي‌ماند. 
وي در پايان يكي از وظايف مهم مسئولان در نظام جمهوري اسلامي را گسترش و ترويج فرهنگ قرآني در جامعه دانست و افزود: انجام امور عمراني يكي از نيازهاي ضروري كشور است ولي انجام اين امور نبايد باعث فراموشي و غفلت از نيازهاي فرهنگي جامعه شود. 
ششمين جشنواره بزرگ قرآني مدهامتان از 26 بهمن به مدت سه روز و با شركت 300 نخبه قرآني كانون‌هاي مساجد كشور به ميزباني استان هرمزگان در بندرعباس برگزار شد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها