عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افزایش صبر مهمترین دستاورد خام گیاه خواری

افزایش صبر مهمترین دستاورد خام گیاه خواری
شنبه 30 بهمن 1389  11:51 ق.ظ

افزایش صبر مهمترین دستاورد خام گیاه خواری

رسیدن به وزن دلخواه، دست یافتن به آرامش روحی، شادی، افزایش صبر و تحمل و کسب انرژی لازم برای بدن از جمله مزایای این گونه تغذیه است.
رییس انجمن تغذیه طبیعی ایران در نشست خبری که در انجمن تغذیه طبیعی ایران برگزار شد، با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری در کشورهای مختلف جهان گفت: اکنون در ایران نسبت به 8 سال گذشته آمار سرطان بسیار افزایش یافته است به گونه ای که 8 سال قبل، از هر 15 زن یک نفر مبتلا به سرطان سینه بود ولی در حال حاضر از هر 5 زن یک نفر دچار این بیماری است که مهمترین علت آن تغذیه ناسالم است وی تاکید کرد:مردم کشور هند به علت گیاه خواری کمتر از سایر ملل دچار بیماری می شوند و چین نیز در این مورد مقام دوم را دارد اما در آمریکا به علت مصرف زیاد گوشت آمار سرطان بالاست. حسینی درباره عوارض تغییر رژیم غذایی به خام گیاه خواری اظهار داشت: تغییر ناگهانی رژیم غذایی باعث بروز واکنش هایی مانند تهوع یا سردرد در بدن در چند روز اول می شود ولی پس از چند روز این علایم از بین می رود. وی مزیت های خام گیاه خواری رااینگونه بر شمرد: رسیدن به وزن دلخواه، دست یافتن به آرامش روحی، شادی، افزایش صبر و تحمل و کسب انرژی لازم برای بدن از جمله مزایای این گونه تغذیه است. به گفته وی اولین دستاورد خام گیاه خواری افزایش صبر است.رییس انجمن تغذیه طبیعی ایران با اشاره به اینکه خوردن گوشت قرمز برسلامتی انسان مفید نیست گفت : گوشت خام سرشار از پروتئین است اما پس از پخته شدن پروتئین خود را از دست می دهد. این در حالیست که انسان نمی تواند گوشت را به صورت خام مصرف کند بنابراین این ماده غذایی نه تنها برای بدن مفید نیست بلکه مضر است چرا که در حال حاضر بیشتر گرفتگی های عروق و بیماریهای قلبی از مصرف گوشت نشات می گیرد. وی درباره مشکلات این انجمن اظهار کرد: در درجه اول برای خدمت رسانی بهتر نیاز به یک مکان بسیار بزرگ و حامی مالی داریم. از مسئولان نیز خواهشمندیم به نتایجی که ما در طی سه سال فعالیت خود به دست آورده ایم، توجه کنند سپس درباره آن به اظهار نظر بپردازند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها