عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آموزه‌هاي صهيونيستي وهابيت مانع ايجاد وحدت اسلامي است

آموزه‌هاي صهيونيستي وهابيت مانع ايجاد وحدت اسلامي است
شنبه 30 بهمن 1389  11:54 ق.ظ

/وحدت رمز سيطره مسلمين/
آموزه‌هاي صهيونيستي وهابيت مانع ايجاد وحدت اسلامي است

خبرگزاري فارس: استاد حوزه علميه سمنان گفت: آموزه‌هاي صهيونيستي وهابيت بزرگ‌ترين مانع در ايجاد وحدت اسلامي در جهان است.

زينب كاشيان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان به مناسبت هفته وحدت اظهار داشت: قرآن كريم يكى از سازنده‌‏ترين اهداف رسالت پيامبر گرامي اسلام (ص) را ايجاد الفت در قلوب مسلمانان و انس و تفاهم به جاى خصومت و دشمنى بيان مى‏‌‌كند.
وي افزود: خداوند متعال در آيه شريفه «و اعتصموا بحبل‌الله جميعا ولاتفرقوا» و آيه «فتقطعوا امرهم بينهم زبرا كل حزب بما لديهم فرحون»‏ و آياتي از اين دست مسلمانان را به وحدت و برادري و برابري مي‌خواند و با يادآوري سرنوشت شوم امت‌هاي متفرق شده تاريخ، بر لزوم انسجام و اتحاد بيش از پيش امت اسلام تاكيد دارد.
استاد حوزه علميه سمنان بيان داشت: تفرقه در امت اسلامي با فراموش كردن غدير و برپايي سقيفه آغاز شد و بعدها با قدرت گرفتن بني‌اميه و دامن زدن خلفاي اموي به اختلافات، نزاع‌هاي گوناگوني در بين امت اسلامي بروز كرد.
كاشيان گفت: اميرالمومنين امام علي (ع) وقتي كه فهميد كساني با استفاده از ماجراي سقيفه قصد ايجاد تفرقه، دشمني و فتنه را در بين امت مسلمان دارند و اين به نفع دشمنان اسلام است، سكوت پيشه و خار در چشم و استخوان در گلو بر اين مصيبت صبر كردند.
وي افزود: امام همچنين در زمان حكومت خود بارها فتنه‌گران جمل، ابوطماعان شامي و خوارج نهروان را به پرهيز از انشقاق در امت اسلامي فراخواندند.
استاد حوزه علميه سمنان ادامه داد: اما در عوض، معاويه لعين بر طبل جدايي و تفرقه مي‌كوفت و با عناد شديد معاويه در قبال اهل بيت پيامبر (ع) و شيعيان، اختلاف‌ها عميق‌تر شد و دودستگي را در پيكره اسلام بيشتر كرد.
كاشيان تصريح كرد: حضرت امام خميني (ره) يكي از برجسته‌ترين مناديان همبستگي و انسجام اسلامي بود.
استاد حوزه علميه سمنان تصريح كرد: وحدت مسلمانان جهان يكى از انديشه‌هاي اساسى حضرت امام خميني (ره) بود و ايشان در طول دوران زندگي گوهربار خود، لحظه‌‏اى از آن غفلت نورزيدند.
وي خاطرنشان كرد: حضرت امام خميني (ره) از تفاوت تاريخ سالروز ميلاد نبي‌اكرم (ص) بين تشيع و تسنن كه ممكن بود باعث اختلاف شود، براي وحدت امت اسلامي بهره بردند.
استاد حوزه علميه سمنان گفت: ايشان ايام شادي و سرور ميلاد پيامبر رحمت و مهرباني (12تا 17 ربيع‌الاول) را با شادي وحدت و اتحاد امت اسلامي قرين ساخته و به عنوان هفته وحدت نامگزاري كردند.
استاد حوزه علميه سمنان بيان كرد: در هفته وحدت، ميثاق‌هاي برادري بين مسلمانان تحكيم شده و خون‌ها در هم مي‌جوشد و دست‌ها و بازوها برادرانه با هم پيوند مي‌خورد.
كاشيان اظهار داشت: امت محمد (ص) يكپارچه و منسجم در خجسته سالروز ميلاد رسول گرامي اسلام (ص)، با هم و در كنار هم در يك راه و به سوي يك هدف سرود وحدت مي‌خوانند.
استاد حوزه علميه سمنان گفت: هفته وحدت خنثي‌كننده توطئه‌هاي دشمنان در مسير تفرقه‌افكني است و تقريب مذاهب اسلامي و حل اختلافات بين فرق از اهداف عالي انقلاب اسلامي ايران در اين حوزه است.
وي تصريح كرد: امام عزيز يكي از شاخصه‌هاي وحدت را رهبري واحد و اطاعت و پيروي از آن رهبر مي‌دانند.
استاد حوزه علميه سمنان گفت: امت اسلامي از نظر ايشان بايد همه زير يك پرچم باشند و كسي بهتر از ولايت فقيه در دوران غيبت، شايستگي زعامت امت اسلامي را ندارد.
استاد حوزه علميه سمنان افزود: حضرت امام خميني (ره) خود يك رهبر استثنايي بودند و محور وحدت و همبستگي جامعه اسلامي ايران شدند و اتفاق مردم حول محور رهبري ايشان باعث پيروزي انقلاب شد.
كاشيان گفت: از ديگر راهكارهاي حضرت امام خميني (ره) براي ايجاد وحدت، شناسايي كانون فساد و منشأ اختلاف‌هاي اصلي و ريشه‌اي است.
وي تاكيد كرد: از ديدگاه حضرت امام، نبايد خود را درگير مسائل ظاهري و سطحي اختلاف‌ها كنيم و بايد ريشه‌‌هاي اصلي را پيدا و با هرگونه حركتي كه سبب انحراف افكار ملت مسلمان از علت اصلي شود، مبارزه كنيم.
استاد حوزه علميه سمنان خاطرنشان كرد: امام راحل (ره)، توجه نويسندگان و دانشمندان به وحدت و توليد كتاب‌ها و ديگر آثاري كه در زمينه وحدت و همبستگي اسلامي باشد را مهم دانسته و معتقد بودند متوليان فرهنگي بايد جامعه اسلامي را به همدلي فرابخوانند.
كاشيان گفت: از نظر بنيان‌گذار جمهوري اسلامي ايران، تأثير‌گذار‌ترين راهكارها برنامه‌ريزي و انجام كارهاي تشكيلاتي در مسير وحدت است و تلاش‌هاي فردي هرچند خالصانه و با جديت مثمر نيست.
انتهاي پيام/ل10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها