عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

آموزه‌هاي صهيونيستي وهابيت مانع ايجاد وحدت اسلامي است

آموزه‌هاي صهيونيستي وهابيت مانع ايجاد وحدت اسلامي است
شنبه 30 بهمن 1389  11:54 ق.ظ

/وحدت رمز سيطره مسلمين/
آموزه‌هاي صهيونيستي وهابيت مانع ايجاد وحدت اسلامي است

خبرگزاري فارس: استاد حوزه علميه سمنان گفت: آموزه‌هاي صهيونيستي وهابيت بزرگ‌ترين مانع در ايجاد وحدت اسلامي در جهان است.

زينب كاشيان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان به مناسبت هفته وحدت اظهار داشت: قرآن كريم يكى از سازنده‌‏ترين اهداف رسالت پيامبر گرامي اسلام (ص) را ايجاد الفت در قلوب مسلمانان و انس و تفاهم به جاى خصومت و دشمنى بيان مى‏‌‌كند.
وي افزود: خداوند متعال در آيه شريفه «و اعتصموا بحبل‌الله جميعا ولاتفرقوا» و آيه «فتقطعوا امرهم بينهم زبرا كل حزب بما لديهم فرحون»‏ و آياتي از اين دست مسلمانان را به وحدت و برادري و برابري مي‌خواند و با يادآوري سرنوشت شوم امت‌هاي متفرق شده تاريخ، بر لزوم انسجام و اتحاد بيش از پيش امت اسلام تاكيد دارد.
استاد حوزه علميه سمنان بيان داشت: تفرقه در امت اسلامي با فراموش كردن غدير و برپايي سقيفه آغاز شد و بعدها با قدرت گرفتن بني‌اميه و دامن زدن خلفاي اموي به اختلافات، نزاع‌هاي گوناگوني در بين امت اسلامي بروز كرد.
كاشيان گفت: اميرالمومنين امام علي (ع) وقتي كه فهميد كساني با استفاده از ماجراي سقيفه قصد ايجاد تفرقه، دشمني و فتنه را در بين امت مسلمان دارند و اين به نفع دشمنان اسلام است، سكوت پيشه و خار در چشم و استخوان در گلو بر اين مصيبت صبر كردند.
وي افزود: امام همچنين در زمان حكومت خود بارها فتنه‌گران جمل، ابوطماعان شامي و خوارج نهروان را به پرهيز از انشقاق در امت اسلامي فراخواندند.
استاد حوزه علميه سمنان ادامه داد: اما در عوض، معاويه لعين بر طبل جدايي و تفرقه مي‌كوفت و با عناد شديد معاويه در قبال اهل بيت پيامبر (ع) و شيعيان، اختلاف‌ها عميق‌تر شد و دودستگي را در پيكره اسلام بيشتر كرد.
كاشيان تصريح كرد: حضرت امام خميني (ره) يكي از برجسته‌ترين مناديان همبستگي و انسجام اسلامي بود.
استاد حوزه علميه سمنان تصريح كرد: وحدت مسلمانان جهان يكى از انديشه‌هاي اساسى حضرت امام خميني (ره) بود و ايشان در طول دوران زندگي گوهربار خود، لحظه‌‏اى از آن غفلت نورزيدند.
وي خاطرنشان كرد: حضرت امام خميني (ره) از تفاوت تاريخ سالروز ميلاد نبي‌اكرم (ص) بين تشيع و تسنن كه ممكن بود باعث اختلاف شود، براي وحدت امت اسلامي بهره بردند.
استاد حوزه علميه سمنان گفت: ايشان ايام شادي و سرور ميلاد پيامبر رحمت و مهرباني (12تا 17 ربيع‌الاول) را با شادي وحدت و اتحاد امت اسلامي قرين ساخته و به عنوان هفته وحدت نامگزاري كردند.
استاد حوزه علميه سمنان بيان كرد: در هفته وحدت، ميثاق‌هاي برادري بين مسلمانان تحكيم شده و خون‌ها در هم مي‌جوشد و دست‌ها و بازوها برادرانه با هم پيوند مي‌خورد.
كاشيان اظهار داشت: امت محمد (ص) يكپارچه و منسجم در خجسته سالروز ميلاد رسول گرامي اسلام (ص)، با هم و در كنار هم در يك راه و به سوي يك هدف سرود وحدت مي‌خوانند.
استاد حوزه علميه سمنان گفت: هفته وحدت خنثي‌كننده توطئه‌هاي دشمنان در مسير تفرقه‌افكني است و تقريب مذاهب اسلامي و حل اختلافات بين فرق از اهداف عالي انقلاب اسلامي ايران در اين حوزه است.
وي تصريح كرد: امام عزيز يكي از شاخصه‌هاي وحدت را رهبري واحد و اطاعت و پيروي از آن رهبر مي‌دانند.
استاد حوزه علميه سمنان گفت: امت اسلامي از نظر ايشان بايد همه زير يك پرچم باشند و كسي بهتر از ولايت فقيه در دوران غيبت، شايستگي زعامت امت اسلامي را ندارد.
استاد حوزه علميه سمنان افزود: حضرت امام خميني (ره) خود يك رهبر استثنايي بودند و محور وحدت و همبستگي جامعه اسلامي ايران شدند و اتفاق مردم حول محور رهبري ايشان باعث پيروزي انقلاب شد.
كاشيان گفت: از ديگر راهكارهاي حضرت امام خميني (ره) براي ايجاد وحدت، شناسايي كانون فساد و منشأ اختلاف‌هاي اصلي و ريشه‌اي است.
وي تاكيد كرد: از ديدگاه حضرت امام، نبايد خود را درگير مسائل ظاهري و سطحي اختلاف‌ها كنيم و بايد ريشه‌‌هاي اصلي را پيدا و با هرگونه حركتي كه سبب انحراف افكار ملت مسلمان از علت اصلي شود، مبارزه كنيم.
استاد حوزه علميه سمنان خاطرنشان كرد: امام راحل (ره)، توجه نويسندگان و دانشمندان به وحدت و توليد كتاب‌ها و ديگر آثاري كه در زمينه وحدت و همبستگي اسلامي باشد را مهم دانسته و معتقد بودند متوليان فرهنگي بايد جامعه اسلامي را به همدلي فرابخوانند.
كاشيان گفت: از نظر بنيان‌گذار جمهوري اسلامي ايران، تأثير‌گذار‌ترين راهكارها برنامه‌ريزي و انجام كارهاي تشكيلاتي در مسير وحدت است و تلاش‌هاي فردي هرچند خالصانه و با جديت مثمر نيست.
انتهاي پيام/ل10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها