عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كنترل ساخت‌و‌ساز مسكن مهر در شهرك مهرگان

كنترل ساخت‌و‌ساز مسكن مهر در شهرك مهرگان
شنبه 30 بهمن 1389  11:54 ق.ظ

/اخبار كوتاه استان قزوين/
كنترل ساخت‌و‌ساز مسكن مهر در شهرك مهرگان

خبرگزاري فارس: كنترل ساخت‌و‌‌ساز مسكن مهر در شهرك مهرگان توسط گروه‌هاي نظارتي، ارجاع 609 فقره پرونده به شوراي حل اختلاف زندان بوئين‌زهرا و ... از مهم‌ترين اخبار كوتاه استان قزوين است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، معاون اجرايي مديركل مسكن و شهرسازي استان قزوين گفت: از اين پس براي كنترل كيفيت مسكن مهر در شهرك مهرگان، گروه‌هاي نظارتي متشكل از عمران، معماري و تأسيسات بر نحوه ساخت‌و‌ساز آنها نظارت مستقيم خواهند داشت.
علي‌محمد پوركريم اظهار داشت: كيفيت ساخت‌‌و‌ساز مسكن مهر در شهرك مهرگان (شمال شهر محمديه) قزوين در دستور كار جدي اين اداره كل قرار گرفته است، پيش از اين نظارت بر نحوه ساخت‌و‌ساز مسكن مهر توسط ناظران ساختماني تعيين شده صورت مي‌پذيرفت.
وي اضافه كرد: گروه‌هاي سه‌گانه ياد شده از اين پس و بر اساس تقسيم‌بندي محدوده كاري خود مجاز به اعمال نظارت هستند و اين گروه‌هاي نظارتي از كارشناسان اين اداره كل و سازمان نظام مهندسي هستند كه انجام اين مهم تنها براي كنترل بيشتر بر ساخت‌و‌ساز و در نهايت كيفيت‌بخشي در سازه خواهد بود.
هم‌اكنون ۲۴ هزار واحد مسكن مهر در شهرك مهرگان قزوين در دست احداث است.

*‌ارجاع 609 فقره پرونده به شوراي حل اختلاف زندان بوئين‌زهرا
رئيس زندان بوئين‌زهرا اظهار داشت: فلسفه تشكيل شوراهاي حل اختلاف تسريع در رسيدگي به دعاوي و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه است و تقويت شوراي حل اختلاف در زندان بسياري از مشكلات مددجويان و طرفين شكات را حل كرده و منجر به آزادي آنها شده است.
ابوالفضل حسيني مرادآبادي تصريح كرد: مبناي كار شوراي حل اختلاف صلح و سازش است و با توسعه اين فرهنگ و مشاركت جمعي مسير حل و فصل اختلافات و احقاق حقوق مردم كوتاه مي‌شود.
وي افزود: از ابتداي تأسيس شوراي حل اختلاف اين زندان تاكنون 609 فقره پرونده از محاكم قضايي شامل تعداد 198 پرونده مربوط به زندانيان و 411 پرونده خارج از زندان به اين شورا ارجاع شده كه به حول و قوه الهي و اهتمام اعضاي شورا، منجر به صلح و سازش يك‌هزار و 51 نفر شده است.
رئيس زندان بوئين‌زهرا عنوان داشت: اقدامات شوراي حل اختلاف در زندان با برنامه‌ريزي و نظارت درست منجر به حبس‌زدايي و استفاده از كيفرهاي جايگزين شده و در نهايت استفاده از مجازات زندان تقليل مي‌يابد.

*‌راه‌اندازي سيستم نوبت‌دهي هوشمند در اداره كل پزشكي قانوني قزوين
در راستاي طرح تكريم ارباب رجوع و تسهيل در امور مراجعين، سيستم نوبت‌دهي هوشمند در بخش پذيرش اداره كل پزشكي قانوني استان قزوين راه‌اندازي شد.
اين سيستم علاوه بر نوبت دهي مجزا، امكان گزارش‌گيري آماري از تعداد مراجعه كنندگان، زمان صرف شده براي هر مراجعه كننده در هر ايستگاه و مشخص كردن زمان‌هاي اوج مراجعه را دارد.
از ديگر قابليت‌هاي اين سيستم، به نمايش گذاشتن شماره مراجعين و محل مورد مراجعه آنها است كه از طريق نمايشگرهايي به نمايش گذاشته مي‌شوند.

*‌كلنگ‌زني خانه عالم در روستاي نودوز آبيك
مراسم كلنگ‌زني خانه عالم روستاي نودوز آبيك با حضور فرماندار، مسئولان شهرستان آبيك و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
در اين مراسم فرماندار شهرستان آبيك اظهار اميدواري كرد هر‌چه زودتر اين خانه عالم ساخته و روحاني در آن مستقر شود تا منشأ بسياري از خيرات باشد.
هوشنگ اعلايي افزود: در گذشته وقتي يك روحاني وارد منطقه مي‌شد، علاوه بر اهالي روستا، خود روحاني نيز مقيد و در سختي بود، امروز الحمدالله به بركت دولت خدمتگزار با ساخت اين قبيل پروژه‌هاي عمراني و با حضور روحانيت به طور مطمئن در آينده شاهد پررونق شدن امور فرهنگي و ديني در همه روستاها خواهيم بود.
اين خانه عالم در زميني با متراژ 200 متر‌مربع و با اعتبار اوليه 240 ميليون ريال احداث مي‌شود.
انتهاي پيام/آ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها