عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هدف دشمنان اسلام اختلاف شيعه و سني است

هدف دشمنان اسلام اختلاف شيعه و سني است
شنبه 30 بهمن 1389  12:01 ب.ظ

رئيس كميته فرهنگي شوراي شهر كرج:
هدف دشمنان اسلام اختلاف شيعه و سني است

خبرگزاري فارس: رئيس كميته فرهنگي شوراي اسلامي شهر كرج گفت: هدف اصلي دشمنان اسلام به ويژه آمريكا و رژيم‌ صهيونيستي، اختلاف و تفرقه‌افكني ميان امت اسلام، بالاخص شيعه و سني است.

حجت‌الاسلام عبدالله پورمظاهري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در كرج اظهار داشت: زماني كه انقلاب اسلامي به رهبري مرجعيت معظم شيعه و با هدف اجراي احكام و حدود اسلامي به پيروزي رسيد، كشورهاي غربي با يك فرهنگ غني ظلم‌ستيزي به نام تشيع روبه‌رو شدند.
وي تصريح كرد: ايرانيان با اتكا به اين فرهنگ و رهبري روحانيت معظم توانستند حكومتي دست‌نشانده و ضدمردمي را سرنگون كرده و نظامي اسلامي را با هدف دست‌يابي به استقلال و آزادي مستقر كنند.
پورمظاهري ادامه داد: سران كشورهاي زورگو و استكباري به اين نتيجه رسيدند كه قدرت گرفتن تفكر و فرهنگ شيعه به ضرر آنها خواهد بود،‌ چرا كه اين تفكر ظلم‌ستيز بر پيكره سلطه غرب در كشورهاي اسلامي ضربه زده و مقابل آن ايستادگي مي‌كند.
رئيس كميته فرهنگي شوراي اسلامي شهر كرج گفت: به همين دليل است كه مي‌بينيم با پيروزي انقلاب اسلامي توطئه عظيمي به نام شيعه‌هراسي با محوريت آمريكا و انگليس در ميان كشورهاي اسلامي طراحي و اجرا شد.
اين مسئول با اشاره به استقرار حكومت‌هاي دست‌نشاده در برخي از ممالك اسلامي از جمله مصر، عراق و تونس و حمايت غربي‌ها از آنها بيان داشت: هدف از استقرار و حمايت از حكومت‌هاي دست‌نشانده‌اي مانند حسني مبارك، صدام و بن‌علي اين بود كه ميان امت اسلامي به ويژه شيعيان و سني‌ها اختلاف افتاده و از اتحاد مسلمانان جلوگيري شود.
وي با بيان اينكه بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي امام خميني (ره) با درك صحيح و دقيق اين توطئه طرح هفته وحدت را پايه‌ريزي و اجرا كردند، ابراز داشت: هدف از نامگذاري هفته‌اي به نام وحدت و آن هم در سالروز ميلاد مبارك پيامبر گرامي اسلام (ص) كه يكي از مهم‌ترين نقاط اشتراك مسلمانان است، خنثي‌سازي توطئه اختلاف‌افكني ميان امت اسلامي بود.
نماينده مردم كرج در شوراي اسلامي شهر در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آيا هدف والاي امام خميني (ره) محقق شده، تصريح كرد: كشورهاي غربي با استفاده از دستگاه‌هاي عظيم‌ تبليغاتي و رسانه‌اي خود تلاش بسياري داشتند تا پيام امام خميني (ره) به گوش امت اسلامي نرسد.
پورمظاهري اضافه كرد: اما با گذشت چند سال و آگاهي و بيداري مسلمانان در سراسر ممالك اسلامي،‌ امروز شاهد هستيم كه ملت‌ها يكي پس از ديگري با الگوبرداري از قيام اسلامي ايرانيان در بهمن 57 عليه حكومت‌هاي دست‌نشانده قيام مي‌كنند و اين جنبش‌ها نشان‌دهنده صدور فرهنگ انقلاب به جهانيان است.
وي تأكيد كرد: در چنين شرايطي طرح وحدت مسلمانان بايد از سوي سران كشورهاي اسلامي با جديت بيشتري پيگيري شود، چرا كه تحقق اين هدف والا و مهم؛ سربلندي و سرافرازي مسلمانان را تضمين خواهد كرد.
اين مسئول در پايان خاطرنشان كرد: اگر مسلمان باهم متحد شده و اختلافاتي كه انگليسي‌ها و آمريكايي‌ها به آن دامن مي‌زنند را كنار بگذارند، به طور قطع هيچ قدرتي توانايي زورگويي به آنها و غارت منابع و ثروتشان را نخواهد داشت.
انتهاي پيام/ن20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها