عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

بخشي از سقف قلعه‌ شوش هم ريخت!

بخشي از سقف قلعه‌ شوش هم ريخت!
شنبه 30 بهمن 1389  12:01 ب.ظ


قلعه شوشبخشي از سقف قلعه‌ تاريخي شوش در استان خوزستان فروريخت.

يكي از مسؤولان در استان خوزستان در گفت‌وگو با ايسنا، با تأييد اين خبر اعلام كرد: بخشي از قسمتي كه به كتابخانه و مركز اسناد دوره‌ فرانسوي‌ها در قلعه‌ شوش مربوط بود، بر اثر بارندگي ريزش كرده است.

او گفت: امسال برنامه‌ريزي لازم براي مرمت قلعه‌ شوش انجام شده بود، ولي به ‌دليل اين‌كه تأمين اعتبار آن در مديريت استان حذف شد و اين اعتبار تخصيص پيدا نكرد، موفق به مرمت قلعه نشديم و اين كار به سال آينده موكول مي‌شود.

ايسنا تلاش مي‌كند تا موضوع تخريب قلعه‌ شوش را با مسؤولان اداره كل ميراث فرهنگي و گردشگري خوزستان پيگيري كند.

ريزش بخشي از قلعه‌ي شوش يك هفته پس از تخريب بخش‌هايي از پل ثبت جهاني‌شده‌ي گرگر در مجموعه‌ي سازه‌هاي آبي ـ تاريخي شوشتر در خوزستان رخ داده است.
 
 
قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
mohammad_43

mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 32756
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:بخشي از سقف قلعه‌ شوش هم ريخت!
شنبه 30 بهمن 1389  12:06 ب.ظ

واقعا جاي تأسف داره كه به مرمت و حفاظت از ميراث فرهنگي كه در طول ساليان دراز بدست مي آيند اهميت كمي داده مي شود!

سر سپرده ام پيشاپيش به نيروئي حاکم بر سرنوشتم و در پر کاهي نيز مي آويزم,پس مرا چيزي نيست تا به حفظ آن بکوشم,مرا انديشه اي نيست پس مي توانم ببينم,پس مي توانم خود را به ياد آرم,جدا و در سبکبالي پيشي مي گيرم از عقاب , تا رسم به رهايي

fabahador

fabahador
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 106
محل سکونت : خراسان رضوي
دسترسی سریع به انجمن ها