عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پيش‌بيني افزايش 20 درصدي سفرهاي سمنان با ناوگان عمومي

پيش‌بيني افزايش 20 درصدي سفرهاي سمنان با ناوگان عمومي
شنبه 30 بهمن 1389  12:02 ب.ظ

مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان خبر داد:
پيش‌بيني افزايش 20 درصدي سفرهاي سمنان با ناوگان عمومي

خبرگزاري فارس: مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان گفت: پيش‌بيني مي‌كنيم امسال حجم مسافران در سفرهاي نوروزي 20 درصد افزايش يابد.

داود فهندژسعدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: با توجه به اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها و افزايش هزينه‌هاي سوخت خودروها، دستيابي به اين رقم دور از انتظار نيست.

* 500 هزار نفر مسافر به صورت جاده‌اي جابه‌جا مي‌شوند
مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان با بيان اينكه سمنان معبري براي گذر خيل عظيمي از مسافران و زائران حرم رضوي است، گفت: تقاضاي سفر براي خود استان سمنان چندان زياد نيست و در پوشش آن مشكل خاصي وجود ندارد.
فهندژسعدي با بيان اينكه يكي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي فعالان و شركت‌هاي حمل و نقل در استان سمنان كمبود مسافر است، پيش‌بيني كرد: در ايام تعطيلات نوروزي امسال، بيش از 500 هزار نفر مسافر توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌اي اين استان جابه‌جا شوند.
وي اظهار داشت: در 10 ماه امسال، بيش از 3 ميليون نفر مسافر در استان سمنان جابه‌جا شدند و دسترسي به ناوگان ريلي يكي از مهم‌ترين مولفه‌هايي كه به حمل و نقل در اين استان كمك مي‌كند.
استان سمنان با داشتن 8 هزار و 612 كيلومتر راه شامل بزرگراه، راه اصلي، راه فرعي و راه روستايي يكي از استان‌هاي پهناور كشور است.
با بهره‌برداري از طرح‌هاي سفر رهبري و دو سفر رياست جمهوري، استان سمنان يكي از مترقي‌ترين استان‌هاي كشور در حوزه راه است.
استان سمنان پنجمين استان وسيع كشور با طول بيش از 600 كيلومتر است كه بافت اجتماعي استان در طول اين مسير شكل گرفته است.‌
‌مسافت بين شهرستان‌هاي بزرگ استان سمنان حداقل 100 كيلومتر بوده و در ضمن استان سمنان در مسير اصلي مسافرت‌هاي كشور قرار گرفته است.
مسافراني كه قصد تشرف به بارگاه امام رضا‌ (ع) را دارند، بايد از استان ما عبور كرده و در هنگام بازگشت نيز استان سمنان مسير اصلي اكثر مسافران است.
خستگي و خواب‌آلودگي رانندگان در جاده‌هاي استان سمنان بيشتر است.
انتهاي پيام/ل20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها