عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اهداف فرهنگي سايپا مهم‌تر از كسب مقام‌هاي ورزشي است

اهداف فرهنگي سايپا مهم‌تر از كسب مقام‌هاي ورزشي است
شنبه 30 بهمن 1389  12:04 ب.ظ

بازيكن اخلاق هفته 21 ليگ برتر فوتبال:
اهداف فرهنگي سايپا مهم‌تر از كسب مقام‌هاي ورزشي است

خبرگزاري فارس: بازيكن تيم فوتبال سايپاي البرز كه در هفته بيست و يكم ليگ ‌برتر عنوان بازيكن اخلاق هفته را كسب‌ كرد، گفت: رسيدن به اهداف فرهنگي در باشگاه سايپا با اهميت‌تر از كسب مقام‌هاي ورزشي است.

ميلاد غربي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در كرج اظهار داشت: سايپا پيش از آنكه يك باشگاه ورزشي باشد،‌ مجموعه‌اي فرهنگي و ورزشي است و اجرا و تحقق اهداف فرهنگي در اولويت كاري مديران ارشد اين باشگاه قرار دارد.
وي تصريح كرد:‌ زماني كه به عضويت تيم فوتبال سايپاي البرز درآمدم، مسئولان باشگاه با تشريح جايگاه اين تيم و همچنين فرهنگ غني مردم مومن و شهيدپرور استان البرز، بر اصول فرهنگي و پهلواني تأكيد ويژه‌اي داشتند.
اين بازيكن فوتبال با اشاره به حضور محمد مايلي‌كهن كه از مربيان و ورزشكاران بسيجي كشور است، در راس كادر فني سايپاي البرز عنوان كرد: مايلي‌كهن و به طور كلي مجموعه مربيان همواره در طول تمرينات به بازيكنان و بالاخص جوان‌ترها اصول پهلواني و جوانمردي را آموزش داده و تأكيد مي‌كنند كه پيروزي‌هاي زودگذر براي باشگاه اولويت اصلي نيست.
غريبي تأكيد كرد: بنابراين در مجموعه فرهنگي و ورزشي سايپاي البرز، داشتن روحيه جوانمردي و پهلواني و رعايت اصول و ارزش‌هاي اسلامي مردم در اولويت نخست قرار دارد و هيچ كس حاضر نيست با زيرپا گذاشتن اخلاق به پيروزي دست يابد.
وي درباره ديداري كه مسئولان سازمان ليگ‌ او را در اين بازي به عنوان بازيكن اخلاق هفته انتخاب كردند، گفت:‌ من كار مهمي انجام ندادم و كسب اين عنوان با وجود ارزش فراواني كه دارد،‌ نبايد باعث غرورم شود.
اين بازيكن فوتبال با اشاره به اينكه ورزش ايران به واسطه روحيه جوانمردي ورزشكارانش در جهان شناخته مي‌شود، تصريح كرد: ورزشكاران ايراني در تمام ميادين بين‌المللي نماد اخلاق اسلامي هستند و حتي بازيكناني كه به تيم‌هاي خارجي پيوستند، همواره الگوي جوانمردي و پهلواني بودند.
غريبي با يادآوري اين نكته كه علي دايي طي حضور در رقابت‌هاي فوتبال آلمان، پيشنهاد هزاران دلاري باشگاه خود براي شركت در مراسم تبليغ مشروبات الكي را رد كرده بود، اذعان داشت: اين رفتار موجب شد اكثر هم‌‌تيمي‌هاي دايي و همچنين مسلمانان جهان از وي با احترام ياد كنند و اين همان خصلتي است كه مردم ايران از ورزشكاران محبوب خود انتظار دارند.
وي در پايان تأكيد كرد: پيروزي‌هاي ورزشي زودگذر هستند و تنها اخلاق جوانمردي و روحيه پهلواني است كه در ياد مردم باقي مانده و ورزشكاراني مانند جهان پهلوان تختي را در تاريخ و ذهن مردم ماندگار مي‌سازد.
انتهاي پيام/ن20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها