عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اختصاص سالانه 30 ميليارد تومان به فعاليت‌هاي فرهنگي در بوشهر

اختصاص سالانه 30 ميليارد تومان به فعاليت‌هاي فرهنگي در بوشهر
شنبه 30 بهمن 1389  12:04 ب.ظ

مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي بوشهر خبر داد:
اختصاص سالانه 30 ميليارد تومان به فعاليت‌هاي فرهنگي در بوشهر

خبرگزاري فارس: مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر گفت: با تصويب هيئت دولت سالانه 30 ميليارد تومان اعتبار به فعاليت‌هاي فرهنگي‌، هنري و توسعه زيرساخت‌هاي فرهنگي در بوشهر اختصاص مي‌يابد.

نصرالله شفيعي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: در نشست كارگروه فرهنگ و هنر با حضور رئيس جمهور با پرداخت سالانه 30 ميليارد تومان اعتبار براي توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي در استان بوشهر موافق شد.
وي افزود: در اين نشست رئس جمهور تاكيد داشتند براي اعتبارات فرهنگي استان بوشهر سقفي در نظر نمي‌گيريم و اگر ميزان اعتبارات درخواستي بيش از اين ميزان نيز شد اعتبار اختصاص مي‌يابد.
مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر تصريح كرد: با اين مصوبه و تاكيد رئيس جمهور فضا براي مديران و متوليان فرهنگي به منظور ارائه طرح‌هاي فاخر و ارزشمند فرهنگي باز است.
شفيعي با بيان اينكه مصوبات فرهنگي اين نشست در 88 بند و 10 محور تنظيم شده است، گفت: توسعه و تقويت برنامه‌هاي ديني، قرآني، نهج البلاغه، سيره اهل بيت (ع) و توسعه و تجهيز مراكز قرآني و ديني از مهم‌ترين محورهاي مصوبات كارگروه فرهنگ و هنر است.
وي ادامه داد: ارتقا فرهنگ عمومي، تقويت و توسعه كمي و كيفي فعاليت‌ها و فضاهاي فرهنگي، توسعه و ساماندهي فعاليت‌هاي فرهنگي، ديني و توسعه فضاهاي ديني و مذهبي از ديگر محورها بود.
مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر بيان داشت: توسعه، تقويت فعاليت‌هاي فرهنگي زنان و تحكيم مباني خانواده و ترويج فرهنگ پايداري ايثار، شهادت و توسعه و تقويت فعاليت‌ها و زيرساخت‌هاي فرهنگي ايثارگران از جمله محورهاي مصوب كارگروه فرهنگ و هنر بود.
شفيعي اضافه كرد: ساماندهي مواريث فرهنگي و توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي، آموزشي تبليغي در حوزه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و ايجاد زيرساخت‌هاي مربوط نيز در كارگروه فرهنگي و هنر تصويب شد.
وي افزود: تكميل، تجهيز و توسعه زيرساخت‌هاي ورزشي و حمايت از ورزش همگاني و توسعه، تقويت كمي و كيفي فعاليت‌هاي رسانه‌ها و وسايل ارتباط جمعي، توسعه و تقويت كمي و كيفي فعاليت‌هاي هنري، تقويت و توسعه امور فرهنگي، ديني، سياسي و افزايش نشاط و شادابي براي جوانان و نوجوانان از ديگر محورهاي مصوب در كارگروه فرهنگ و هنر بود.
مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر اظهار داشت: اين محورها سهميه‌اي نيست بلكه برنامه‌اي است و هر دستگاهي كه برنامه بهتري ارائه دهد سهميه بيشتري دريافت مي‌كند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها