عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر کس حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار اوست. بحارالأنوار، ج43، ص261

اختصاص سالانه 30 ميليارد تومان به فعاليت‌هاي فرهنگي در بوشهر

اختصاص سالانه 30 ميليارد تومان به فعاليت‌هاي فرهنگي در بوشهر
شنبه 30 بهمن 1389  12:04 ب.ظ

مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي بوشهر خبر داد:
اختصاص سالانه 30 ميليارد تومان به فعاليت‌هاي فرهنگي در بوشهر

خبرگزاري فارس: مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر گفت: با تصويب هيئت دولت سالانه 30 ميليارد تومان اعتبار به فعاليت‌هاي فرهنگي‌، هنري و توسعه زيرساخت‌هاي فرهنگي در بوشهر اختصاص مي‌يابد.

نصرالله شفيعي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: در نشست كارگروه فرهنگ و هنر با حضور رئيس جمهور با پرداخت سالانه 30 ميليارد تومان اعتبار براي توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي در استان بوشهر موافق شد.
وي افزود: در اين نشست رئس جمهور تاكيد داشتند براي اعتبارات فرهنگي استان بوشهر سقفي در نظر نمي‌گيريم و اگر ميزان اعتبارات درخواستي بيش از اين ميزان نيز شد اعتبار اختصاص مي‌يابد.
مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر تصريح كرد: با اين مصوبه و تاكيد رئيس جمهور فضا براي مديران و متوليان فرهنگي به منظور ارائه طرح‌هاي فاخر و ارزشمند فرهنگي باز است.
شفيعي با بيان اينكه مصوبات فرهنگي اين نشست در 88 بند و 10 محور تنظيم شده است، گفت: توسعه و تقويت برنامه‌هاي ديني، قرآني، نهج البلاغه، سيره اهل بيت (ع) و توسعه و تجهيز مراكز قرآني و ديني از مهم‌ترين محورهاي مصوبات كارگروه فرهنگ و هنر است.
وي ادامه داد: ارتقا فرهنگ عمومي، تقويت و توسعه كمي و كيفي فعاليت‌ها و فضاهاي فرهنگي، توسعه و ساماندهي فعاليت‌هاي فرهنگي، ديني و توسعه فضاهاي ديني و مذهبي از ديگر محورها بود.
مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر بيان داشت: توسعه، تقويت فعاليت‌هاي فرهنگي زنان و تحكيم مباني خانواده و ترويج فرهنگ پايداري ايثار، شهادت و توسعه و تقويت فعاليت‌ها و زيرساخت‌هاي فرهنگي ايثارگران از جمله محورهاي مصوب كارگروه فرهنگ و هنر بود.
شفيعي اضافه كرد: ساماندهي مواريث فرهنگي و توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي، آموزشي تبليغي در حوزه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و ايجاد زيرساخت‌هاي مربوط نيز در كارگروه فرهنگي و هنر تصويب شد.
وي افزود: تكميل، تجهيز و توسعه زيرساخت‌هاي ورزشي و حمايت از ورزش همگاني و توسعه، تقويت كمي و كيفي فعاليت‌هاي رسانه‌ها و وسايل ارتباط جمعي، توسعه و تقويت كمي و كيفي فعاليت‌هاي هنري، تقويت و توسعه امور فرهنگي، ديني، سياسي و افزايش نشاط و شادابي براي جوانان و نوجوانان از ديگر محورهاي مصوب در كارگروه فرهنگ و هنر بود.
مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر اظهار داشت: اين محورها سهميه‌اي نيست بلكه برنامه‌اي است و هر دستگاهي كه برنامه بهتري ارائه دهد سهميه بيشتري دريافت مي‌كند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها