عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

1000 دانش‌آموز ابهري به مناطق جنگي‌ اعزام مي‌شوند

1000 دانش‌آموز ابهري به مناطق جنگي‌ اعزام مي‌شوند
شنبه 30 بهمن 1389  12:04 ب.ظ

در قالب كاروان‌هاي راهيان نور؛
1000 دانش‌آموز ابهري به مناطق جنگي‌ اعزام مي‌شوند

خبرگزاري فارس: در قالب كاروان‌هاي راهيان نور، يك هزار دانش‌آموز ابهري به مناطق جنگي جنوب اعزام مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از ابهر، مراسم بدرقه دانش‌آموزان اعزامي به مناطق جنگي جنوب ‌جمعه شب با حضور امام جمعه و مسئولان شهرستان ابهر برگزار شد.
امام جمعه ابهر در اين مراسم در سخناني با اشاره به اهميت اعزام كاروان‌هاي راهيان نور به ويژه در بخش دانش‌آموزي اظهار داشت: اعزام اين كاروان‌ها موجب بالا رفتن اطلاعات دانش‌آموزان در مورد جنگ و دوران هشت ساله دفاع مقدس مي‌شود.
حجت‌الاسلام جعفر رحيمي در مورد زيارت مناطق شهادت‌ شهدا‌ افزود: اين مناطق محل شهادت كساني است كه در راه خدا هجرت كرده و خون خود را در راه دين بذل كردند.
وي بزرگ‌ترين هجرت را هجرت از معصيت معرفي كردو خطاب به جوانان گفت:‌ همه دشمنان دست به دست هم داده‌‌اند تا جان و مغز شما را شست‌وشو و به انحراف بكشانند كه اميدواريم به بركت خون شهدا و بصيرت جوانان آرزوي آنها در دلشان باقي بماند‌.
در حاشيه اين مراسم فرمانده سپاه ناحيه ابهر نيز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس بيان داشت: امسال يك هزار نفر در قالب كاروان‌هاي مختلف به مناطق جنگي جنوب اعزام مي‌شوند.
فخيمي با بيان اينكه اعزام دانش‌آموزان از امشب آغاز مي‌شود، افزود: اعزام‌ كاروان‌هاي دانش‌آموزي از 29 اسفند سال 1389 آغاز و تا ششم فروردين سال 1390 ادامه خواهد داشت.
وي افزود: اين دانش‌آموزان در طي چهار روز با حضور در مناطق جنگي جنوب در برنامه‌هاي مختلف سپاه در اين مناطق نيز شركت مي‌كنند.
فرمانده سپاه ناحيه ابهر با اشاره به اينكه ديدار از مناطق عملياتي، ديدار از المان‌هاي شهدا و حضور در برنامه‌هاي فرهنگي از جمله برنامه‌هايي است كه براي دانش‌آموزان برگزار مي‌شود، عنوان داشت: آموزش‌هاي آمادگي دفاعي نيز به دانش‌آموزان در اين سفر ارائه مي‌شود.
وي دانش‌آموزان اعزامي را دانش‌آموزان دوم دبيرستان نام برد و گفت: آموزش‌هاي آشنايي با جنگ نرم دشمنان نيز در اين سفر به آنها ارائه مي‌شود.
فخيمي در ادامه با اشاره به اهميت اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگي جنوب خاطرنشان كرد: تلاش‌هاي خوبي انجام شده تا دانش‌آموزان از اين سفر معنوي به خوبي استفاده كنند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها