عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

70 اثر با موضوع مهدويت منتشر شد

70 اثر با موضوع مهدويت منتشر شد
شنبه 30 بهمن 1389  12:05 ب.ظ

رئيس مركز تخصصي مهدويت:
70 اثر با موضوع مهدويت منتشر شد

خبرگزاري فارس: رئيس مركز تخصصي مهدويت گفت: 70 اثر در قالب مقاله، كتاب و پايان‌نامه در ارتباط با مهدويت منتشر شده است.

حجت‌الاسلام و‌المسلمين مجتبي كلباسي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: مهدويت يكي از اركان اصلي مذهب تشيع بوده و وقتي كه امامت را جزو اصول دين مي‌دانيم، منظور ما امامت امام زنده را نيز شامل مي‌شود و اين همان مهدويت است.
وي گفت‌: امروز بحث موعودگرايي بحثي جديدي بوده كه به ويژه در غرب از سال 2000 ميلادي به بعد به آن پرداخته شده است.
كلباسي افزود: در اين فاصله 10 ساله، چند هزار حلقه فيلم كوتاه و بلند در غرب پيرامون آخرالزمان و موعودگرايي ساخته و ميليون‌ها صفحه مطلب وارد اينترنت شده است كه مهدويت و موعودگرايي را خلاف عقايد اسلامي و خلاف واقعيت عرضه مي‌كنند.
وي ادامه داد: تا چندي پيش اين گونه مباحث فقط از طرف كساني مطرح مي‌شد كه جنبه علمي اين قضيه را مطرح نمي‌كردند و بحث مهدويت در بين شيعه منحصر به مداحي، مولودي‌خواني، شعر و جشن‌هاي نيمه شعبان بود.
وي تصريح كرد: مهدويت آرمان و ريشه فكري است كه بايد روي آن به طور دقيق و علمي كار كرد.
كلباسي گفت: در راه تبيين انديشه مهدويت، تاليف كتاب و مجلات انجام شده كه كافي نيست، زيرا بحث مهدويت مبحث گسترده‌اي بوده و ميدان براي كارهاي علمي روي آن زياد است.
وي بيان كرد: حدود 70 اثر در قالب مقاله، كتاب و پايان‌نامه در ارتباط با مهدويت از طرف ستاد اقامه نماز منتشر شده است و در ماه‌هاي آينده تعداد آن بيشتر هم مي‌شود.
رئيس مركز تخصصي مهدويت خاطرنشان كرد: در تونس و مصر از زماني كه خلفاي فاطمي در آنجا حكومت مي‌كردند، بحث مهدويت جزو ذات حكومت‌ها بوده و دولت‌‌ها و شخصيت‌هاي متعدد ادعاي مهدويت داشتند.
كلباسي گفت: به همين علت است كه بحث مهدويت در شمال آفريقا بسيار جدي‌تر و محكم‌تر از ساير مناطق است.
انتهاي پيام/ل30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها