عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

70 اثر با موضوع مهدويت منتشر شد

70 اثر با موضوع مهدويت منتشر شد
شنبه 30 بهمن 1389  12:05 ب.ظ

رئيس مركز تخصصي مهدويت:
70 اثر با موضوع مهدويت منتشر شد

خبرگزاري فارس: رئيس مركز تخصصي مهدويت گفت: 70 اثر در قالب مقاله، كتاب و پايان‌نامه در ارتباط با مهدويت منتشر شده است.

حجت‌الاسلام و‌المسلمين مجتبي كلباسي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: مهدويت يكي از اركان اصلي مذهب تشيع بوده و وقتي كه امامت را جزو اصول دين مي‌دانيم، منظور ما امامت امام زنده را نيز شامل مي‌شود و اين همان مهدويت است.
وي گفت‌: امروز بحث موعودگرايي بحثي جديدي بوده كه به ويژه در غرب از سال 2000 ميلادي به بعد به آن پرداخته شده است.
كلباسي افزود: در اين فاصله 10 ساله، چند هزار حلقه فيلم كوتاه و بلند در غرب پيرامون آخرالزمان و موعودگرايي ساخته و ميليون‌ها صفحه مطلب وارد اينترنت شده است كه مهدويت و موعودگرايي را خلاف عقايد اسلامي و خلاف واقعيت عرضه مي‌كنند.
وي ادامه داد: تا چندي پيش اين گونه مباحث فقط از طرف كساني مطرح مي‌شد كه جنبه علمي اين قضيه را مطرح نمي‌كردند و بحث مهدويت در بين شيعه منحصر به مداحي، مولودي‌خواني، شعر و جشن‌هاي نيمه شعبان بود.
وي تصريح كرد: مهدويت آرمان و ريشه فكري است كه بايد روي آن به طور دقيق و علمي كار كرد.
كلباسي گفت: در راه تبيين انديشه مهدويت، تاليف كتاب و مجلات انجام شده كه كافي نيست، زيرا بحث مهدويت مبحث گسترده‌اي بوده و ميدان براي كارهاي علمي روي آن زياد است.
وي بيان كرد: حدود 70 اثر در قالب مقاله، كتاب و پايان‌نامه در ارتباط با مهدويت از طرف ستاد اقامه نماز منتشر شده است و در ماه‌هاي آينده تعداد آن بيشتر هم مي‌شود.
رئيس مركز تخصصي مهدويت خاطرنشان كرد: در تونس و مصر از زماني كه خلفاي فاطمي در آنجا حكومت مي‌كردند، بحث مهدويت جزو ذات حكومت‌ها بوده و دولت‌‌ها و شخصيت‌هاي متعدد ادعاي مهدويت داشتند.
كلباسي گفت: به همين علت است كه بحث مهدويت در شمال آفريقا بسيار جدي‌تر و محكم‌تر از ساير مناطق است.
انتهاي پيام/ل30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها