عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نرخ بيكاري در آذربايجان شرقي 10.5 درصد است ‌

نرخ بيكاري در آذربايجان شرقي 10.5 درصد است ‌
شنبه 30 بهمن 1389  12:05 ب.ظ

مديركل كار آذربايجان شرقي:
نرخ بيكاري در آذربايجان شرقي 10.5 درصد است ‌

خبرگزاري فارس: مديركل كار و امور اجتماعي آذربايجان شرقي گفت: نرخ بيكاري در آذربايجان شرقي 10.5 درصد است.

احمد لطفي‌نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبريز، اظهار داشت: اين درصد در مقايسه با نرخ 12.5 درصدي كل كشور دو درصد پايين‌تر است.
وي با اشاره به اينكه اين رقم در مقايسه با سال گذشته نيز 2/0 كاهش داشته، گفت: ارقام ياد شده مربوط به آخرين تحقيق صورت گرفته در پاييز امسال است.
مديركل كار و امور اجتماعي آذربايجان شرقي افزود: براساس مصوبه شوراي عالي كشور و تعهد استان بايد 42 هزار فرصت شغلي در آذربايجان شرقي طي 89 ايجاد مي‌شد كه اين رقم بالغ بر 60 هزار فرصت شغلي شده است.
لطفي‌نژاد با اشاره به ايجاد نزديك به 2 هزار فرصت شغلي تا پايان سال در استان اضافه كرد: ارقام فوق حكايت از تحقق 43 فرصت شغلي بيش از تعهد صورت گرفته بوده است.
وي، دليل كم بودن نرخ بيكاري از سطح كشور همچنين فرصت‌هاي شغلي بيشتر از تعهد ايجاد شده در استان را مزيت‌هاي موجود اعلام كرد و گفت: فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري، واحدهاي صنعتي فعال در استان، وجود منابع طبيعي بالقوه و...دليلي بر قابل توجه بودن ارقام ياد شده است.
مديركل كار و امور اجتماعي آذربايجان شرقي در بخش ديگري از سخنان خود از تبديل وضعيت5 هزار و 435 نفر از نيروهاي شركتي و خدماتي به قرارداد مستقيم خبر داد و تصريح كرد: از زمان آغاز اين طرح در سال 84 اين تعداد تبديل وضعيت شده‌اند.
لطفي‌نژاد اضافه كرد: در حال حاضر و در يك چند ماه اخير نيز بنا به ابلاغيه رياست جمهوري مبني بر عملياتي شدن كامل اين طرح، 2 هزار و 756 نفر شناسايي شده‌اند كه هنوز اين قانون در مورد آنان اجرايي نشده است.
وي گفت: مكاتبات لازم با نهادها، سازمان‌هاي دولتي و خصوصي براي اجراي كامل اين مصوبه صورت گرفته و هم اكنون بازرسان اداره كار استان در حال كنترل قرارداد و پرونده تك تك اين افراد به منظور تاييد تبديل وضعيت آنها از شركتي و خدماتي به قراردادي مستقيم هستند.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها